Malarz nieokreślony, pocz. XX w.
Lot No.97
Portret dziewczyny
olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 28 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.99
Zamyślona kobieta
pastel, papier; 33 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur Markowicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Wacław PAWLISZAK (1866-1905)
Lot No.103
Przy łożu umarłej
ołówek, tusz, gwasz, papier; 43,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WP
estymacja: 6 400 - 7 200 zł
sygn. p. d.: WP
estymacja: 6 400 - 7 200 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.104
Rybak
akwarela, papier; 35 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
3 300 zł
Jan STYKA (1858-1925) - przypisywany
Lot No.106
Męczeństwo pierwszych chrześcijan
olej, płótno; 40 x 33 cm (wymiar kompozycji);
u dołu po prawej opis: 19/11 881. / Rzym
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
JARZĄBEK
Lot No.108
Chrystus
olej, płyta; 50 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Jarząbek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: Jarząbek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.110
Portret kobiety z anglezami
gwasz, kość; 6 x 4,7 cm (owal) w swietle oprawy;
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.113
Madonna z Dzieciątkiem i świętymi
według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno; 56,5 x 48,5 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
olej, płótno; 56,5 x 48,5 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Lot No.116
Św. Dmitrij Solunski [św. Dymitr z Tesaloniki]
miedzioryt, papier; 38 x 28 cm (odcisk płyty); 49 x 37 cm (arkusz);
w kompozycji: św. Męczennik Dymitrio
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.118
Karykatury sejmowe - 34 autolitografie, 1910
litografia, papier; 35,5 x 30 cm; z autorską dedykacją
wykonane w zakładzie A. Przyszlaka, Lwów 1910.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Bogna KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA (1900-1986)
Lot No.119
Więcierz, 1931
drzeworyt, papier; 33,5 x 24 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: BKrasnodębskaGardowska (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Utagawa KUNISADA II (1823-1880)
Lot No.120
Opowieść o księciu Genji
drzeworyt barwny, papier; 36,7 x 24,5 cm;
sygn. p. d. na klocku.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
sygn. p. d. na klocku.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
1 800 zł
Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)
Lot No.121
Otome, z serii: Genji Goju-yo Jo, 1884
drzeworyt barwny, papier; 34,7 x 23 cm;
sygn. na klocku l. środek.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
sygn. na klocku l. środek.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
1 800 zł
Lot No.122
Barbakan - Kraków, 1932
drzeworyt, papier; 21,4 x 27,8 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA
Lot No.201
Madonna
drewno - jesion; wys. 34 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
14 000 zł
Artysta nieokreślony
Lot No.202
Chrystus Ukrzyżowany
drewno, wys. 63 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)
Lot No.205
Kot w butach
brąz polichromowany; wys. 7 cm; szer. 5,5 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Lot No.207
Kobieta z panterą
brąz polichromowany; wys. 17 cm; szer. 16 cm;
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Artysta nieokreślony
Lot No.210
Fryderyk Chopin
brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wys. 23 cm;
Francja (?), XIX / XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Francja (?), XIX / XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Autor nieokreślony
Lot No.212
Tancerka - figurka art déco
brąz, kość?; onyks; wys. 34 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, lata 20. - 30. XX w.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
estymacja: 4 800 - 5 800 zł