Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.3
Brama Floriańska
olej, dykta; 40 x 50 cm;
sygn. p.d.: St.Kamocki
estymacja: 17 000 - 19 000 zł
sygn. p.d.: St.Kamocki
estymacja: 17 000 - 19 000 zł
16 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.4
Kościół w Modlnicy, 1906
olej, płótno; 63 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1906
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
24 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.6
Ułan na koniu, 1889
olej, karton naklejony na deskę; 52,3 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WKossak 1889
estymacja: 80 000 - 90 000 zł
estymacja: 80 000 - 90 000 zł
80 000 zł
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Lot No.7
Czwórka, 1939
olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski / 1939
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
29 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.10
Święty Hubert, 1947
olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1947
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
14 000 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.11
Atak kawalerii, 1995
olej, płótno; 80 x 140 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 1995
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
8 000 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.12
Patrol przed chatą, 1995
olej, płótno; 50 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Mesjasz 1995
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
8 000 zł
Johann Michael FREY (1750-c.1820)
Lot No.14
Para prac - Potyczka
piórko tusz, podmalowany akwarelą, papier;
prace ujęte w jedną oprawę o formacie: 11,6 x 16,8 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Lot No.15
Jeździec na koniu
ołówek, papier; 17 x 24,8 cm (w świetle oprawy);
stylizowany podpis u dołu: JK (inicjały wiązane).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
1 300 zł
Lot No.17
Śpiąca
drzeworyt, bibułka; 21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Autor nieokreślony, XX w.
Lot No.19
Akt kobiety
ołówek, papier; 26,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. z prawej strony: AW (monogram wiązany).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
1 100 zł
Nikifor KRYNICKI [Epifaniusz Drowniak] (1895-1968)
Lot No.21
Postacie z mieczami
kredka, papier; 16,3 x 17,5 cm
napis autorski u dołu: KRAKOWKSAWSNASTOPOL
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Nikifor KRYNICKI [Epifaniusz DROWNIAK] (1895-1968)
Lot No.22
Postać świętej przed kościołem
ołówek podmalowany akwarelą, papier; 25,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
u dołu napis autorski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
7 500 zł
Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)
Lot No.23
Dworek w Rudnie
olej, tektura; 60 x 74 cm;
sygn. i opisany p. d.: H Szczygliński Rudno
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
24 000 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)
Lot No.24
Pejzaż z domem
węgiel, papier; 19,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: St. Borysowski
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
sygn. p. d.: St. Borysowski
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
900 zł
Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)
Lot No.27
Po nabożeństwie, 1943
olej, płótno; 74,5 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kopystyński 43
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Władysław GRUDZIŃSKI (1875-1942)
Lot No.28
Przed wiejskimi chatami, 1901
olej, płótno; 29 x 44 cm;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 000 zł
Józef BRACH, XX w.
Lot No.29
Sianokosy
olej, tektura; 47 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Brach
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
sygn. p. d.: J Brach
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Marcin Franciszek SAMLICKI (1878-1945)
Lot No.30
Portret wieśniaczki, 1909
olej, płótno; 54 x 44 cm;
sygn. i dat. p. g.: M.S 1909
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
sygn. i dat. p. g.: M.S 1909
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
8 000 zł
Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)
Lot No.31
Wiejska dziewczyna, 1918
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,6 x 28 cm;
sygn. i dat. p. g.: HENRYK UZIEMBŁO 1918
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Józef FARA (1908-1973)
Lot No.34
Wieś Maniowy, 1968
akwarela, papier; 35,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Józef Fara / Maniowy, 1968
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Lot No.36
Pola
olej, tektura; 25 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1924
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
6 000 zł
Lot No.37
Zmierzch
olej, tektura; 24,5 x 33 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1938
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
6 000 zł
Adam MALICKI (1897-1949)
Lot No.39
Widok z Tyńca, 1922
olej, tektura; 33 x49 cm;
sygn. i dat. l. d.: A Malicki 1922
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Józef FARA (1908-1973)
Lot No.41
Czarny Staw - Tatry
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Fara
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. l. d.: Józef Fara
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Lot No.42
Pejzaż górski
olej, płótno; 21,2 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie kompozycja pejzażowa w technice olejnej wraz z sygnaturą: St Gałek.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 500 zł
Sławomir SZPAKOWSKI (1908-1994)
Lot No.44
Góral z fajką, 1934
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 53,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. SZPAKOWSKI / 34
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.47
Portret dziewczynki
- według obrazu Walentina Sierowa (1865-1911)
olej, płótno; 33 x 33 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
olej, płótno; 33 x 33 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)
Lot No.48
Portret kobiety
olej, płyta; 41 x 33 cm.
Praca ze spuścizny po artyście.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)
Lot No.49
Odpoczynek
olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. p. d. K. Librowicz
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
sygn. p. d. K. Librowicz
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 000 zł