Zofia BOCHEŃSKA (1918-?)
Lot No.50
Portret dziewczyny
olej, sklejka; 30,5 x 23,3 cm;
sygn. p. g.: Z. Bocheńska
estymacja: 6 400 - 7 000 zł
sygn. p. g.: Z. Bocheńska
estymacja: 6 400 - 7 000 zł
Abram KROL (1919-2001)
Lot No.52
Matka z dzieckiem
olej, płótno; 19 x 24,3 cm;
sygn. p. d.: Krol
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Krol
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Janusz STRZAŁECKI [JAST] (1902-1983)
Lot No.56
Martwa natura z owocami
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Jast
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Jast
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 200 zł
Jan BRZOZOWSKI, XX w.
Lot No.58
Martwa natura z kwiatami, 1935
olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. z prawej po środku: J. Brzozowski / 1935
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Lot No.61
Pejzaż ze studnią
olej, tektura; 68 x 92 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Just (pod ramą).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Tadeusz KUREK (1906-1974)
Lot No.63
Las zimą - Nosal
olej, tektura; 27 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: T Kurek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: T Kurek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)
Lot No.64
Pejzaż zimowy z młynem, 1911
olej, tektura; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Błocki 911 (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.65
Na morzu
olej, tektura; 18 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Dzierżencki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: E Dzierżencki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.67
Ponte della Canonica w Wenecji
olej, tektura; 33,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: SKamocki (schowana częściowo pod ramą)
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
15 000 zł
Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)
Lot No.68
Kruchta, 1929
olej, sklejka; 50,5 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. NIZYŃSKI / 29
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)
Lot No.70
Kondukt żałobny z marynarzami
olej, tektura; 35 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Lot No.72
Park - Władysławowo?
olej, tektura; 43 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Just
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. l. d.: S. Just
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Eugeniusz AJEWSKI [KOTWA] (1915-2006)
Lot No.74
Szkic inwentaryzacyjny - Teatr w Łazienkach Królewskich w Warszawie
ołówek, papier;
51 x 94 (w świetl passe-partout);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Feliks BAGIEŃSKI (1840-1922)
Lot No.76
Plac Zamkowy w Warszawie - tryptyk
akwarela, papier, całość: 42 x 93,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Bagieński (w prawej kwaterze)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Stanisław Ignacy PORAJ FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.77
Wawel nocą, 1921
akwarela, papier; 59,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 700 zł
Maksymilian FEUERING (1896-1985)
Lot No.79
Kojący widok, 1929
akwarela, karton; 36 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Feuerring 29
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
Romuald REGUŁA (1894-1981) ?
Lot No.81
Pejzaż z drzewem
akwarela, papier; 36 x 54 cm (w świetle oprawy);
opisana p. g.: R.R (ołówkiem)
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
opisana p. g.: R.R (ołówkiem)
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Lot No.83
Widok na Zamek w Czorsztynie
olej, tektura; 43,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Just
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: S. Just
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Franciszek PRZEBINDOWSKI, XIX w.
Lot No.88
Odaliska grająca na harfie
olej, płótno; 81 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: F. Przebindowski
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
sygn. p. d.: F. Przebindowski
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Feliks JASIŃSKI (1862-1901)
Lot No.91
Portret kobiety
olej, płótno; 59.5 x 48 cm;
sygn. p. d.: Feliks Jasiński
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: Feliks Jasiński
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Bolesław BARBACKI (1891-1941)
Lot No.93
Portret mężczyzny
olej, płótno dublowane; 50,5 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: Barbacki B
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
sygn. p. d.: Barbacki B
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
5 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.95
Aleksander Józef Płonczyński (1820-1858), 1843
akwarela, tusz, papier; 21 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
napis wzdłuż prawej krawędzi u dołu: rys Karol Ry.....ki / 1843 Wilno
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
10 000 zł