Lot No.
808
Sekretnik z rubinem
rubin naturalny + 32 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 24.910 g.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
13 000 zł
Lot No.
811
Zawieszka z szafirami
15 szt. szafirów naturalnych o masie łącznej ok. 1.40 ct,
srebro pr. 0.925, masa całkowita 2.750 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
813
Pierścionek z onyksem
onyks z diamentem w starym szlifie europejskim;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.850 g., rozm. pierścionka 17.5.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Lot No.
816
Broszka z perłami
6 szt. pereł słodkowodnych oraz 24 szt. rozet diamentowych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 5.900 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Firma PATEK, PHILIPPE & Cie ( czynna od 1845)
Lot No.818
Zegarek kieszonkowy, remontoir
złoto 18 K, emalia; średnica koperty ca 5 cm;
Szwajcaria, Genewa, 1910-1915
estymacja: 19 000 - 22 000 zł
Szwajcaria, Genewa, 1910-1915
estymacja: 19 000 - 22 000 zł
21 000 zł
Firma BREITLING (czynna od 1884)
Lot No.819
Zegarek naręczny, męski
stal, nikiel, szkło; pasek z czarnej skóry; średnica koperty 3,4 cm.
Szwajcaria, XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Szwajcaria, XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Arthur LÖWENTAL (1879-1964)
Lot No.822
Gen. Stanisław Ursyn-Pruszyński - medalion
brąz, średnica 16,5 cm;
Wiedeń, 1911
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Wiedeń, 1911
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.
824
Tłok pieczętny z herbem Szeliga
brąz; wys. 3 cm.
Polska, 1. poł. XVII w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Polska, 1. poł. XVII w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.
826
Karafka szklana w ażurowej oprawie
szkło bezbarwne, przeźroczyste, miedź repusowana;
wys. 24,5 cm (z korkiem). Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
828
Przybory toaletowe do manicure, w 8-bocznym etui
7 elementów - alpaka, srebro pr. 800, plater, stal.
Europa Zachodnia, Niemcy?, lata 20. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
830
Para podpórek do książek
żeliwo malowane; wys. 24 cm; szer. 17 cm; głęb. 14,5 cm.
Europa Środkowa?, 1 ćw. XX w. (?)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
832
Kobieta z kwiatami i wachlarzem
kość słoniowa, drewno barwione; wys. całkowita 35,5 cm.
Chiny, XIX / XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Chiny, XIX / XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
835
Ikona - Matka Boska Krzew Gorejący („Neopalima”) ze schowkiem na wota
tempera na desce; 22 x 19 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
837
Ikona - Matka Boska Skarbiaszcza
tempera na desce; 29,5 x 25 cm.
Rosja, XVIII w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Rosja, XVIII w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
2 200 zł
Lot No.
839
Zestaw 3 ikon 4-polowych, z grupy ikonostasu przenośnego
tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, złocenia, srebrzenia;
każda z desek 52 x 8,5 cm; Rosja, XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Lot No.
840
Ikona ze Zmartwychwstaniem w medalionie
tempera na desce,
36 x 30 cm.
Rosja, XVIII w.(?)
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
36 x 30 cm.
Rosja, XVIII w.(?)
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
2 200 zł
Lot No.
841
Karta pergaminowa ze średniowiecznego kancjonału lub graduału
pergamin, tusz czarny i czerwony; 81 x 56,3 cm; tekst dwustronny, Polska, XV w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 000 zł
Lot No.
843
Kandelabr 6-świecowy, neorokokowy
brąz; wys. 50,5 cm.
Europa Zachodnia, 2. poł. XIX w.
estymacja: 6 400 - 7 400 zł
estymacja: 6 400 - 7 400 zł
Lot No.
845
Zegar kaflowy w stylu polskim, z budzikiem i repetierem
mosiądz, brąz złocony, stal, szkło; wys. 8,5 cm, szer. 12 cm.
Polska, XVII - XVIII w.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
Polska, XVII - XVIII w.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
29 000 zł
Zegarmistrz PICARD
Lot No.846
Zegar kominkowy z postacią kobiety
brąz złocony i patynowany, marmur (lub alabaster?); szkło, emalia;
Francja, po połowie XIX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Francja, po połowie XIX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Lot No.
848
Zegar portykowy, empirowy
brąz złocony, marmur biały; wys. 44 cm; szer. 23 cm; głęb. 9 cm.
Francja, po poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Francja, po poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Lot No.
850
Kobierzec - chodnik Beludż
wełna na wełnie, naturalne barwniki; 287 x 107 cm.
Beludżystan, prowincja Iranu, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Firma BRUNSVIGA-MASCHINENWERKE
Lot No.853
Maszyna licząca Brunsviga 15
blacha żelazna, czerniona, korbka i rygle niklowane; wys. 17 cm; szer. 38 cm.
Niemcy, Braunschweig, lata 30. XX w. (sprzedaż firma BLOCK-BRUN - Warszawa).
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł