Lot No.: 712
Pudełko art déco z herbem Ostoja
srebro częściowo złocone cechowane, waga 102 g.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
srebro częściowo złocone cechowane (monogram wykonawcy JB w kwadracie, brak oznaczenia próby srebra);
wys. 2 cm, szer. 8 cm, głęb. 6 cm; waga 102 g.
Polska, lata 30. XX w.
Prostopadłościenna, gładka, o bokach pionowo żebrowanych i faliście wykrojonych krawędziach; na lekko wysklepionym wieczku nakładany złocony herb Ostoja; wnętrze złocone.
Staropolski herb Ostoja posiadało około 800 rodów, z czego można wymienić: Baliński, Czeczot, Dobrowolski, Gajewski, Głowacki, Karłowicz, Łopuszański, Marcinkiewicz, Mikorski, Modrzewski, Mościcki, Niedźwiedzki, Ochman, Owsiany, Pankiewicz, Roguski, Sędzimir, Stobiecki, Rylski, Uniechowski, Zagórski.