Lot No.: 711
Pudełko art déco z herbem Sas
srebro częściowo złocone próby 2 sygnowane, mahoń; waga 142 g. Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
srebro częściowo złocone próby 2 sygnowane (M/W bite negatywowo, cecha państwowa z próbą 2, głową kobiety i literą W - w owalu), mahoń;
wys. 2,7 cm, szer. 10 cm, głęb. 8,5 cm; waga 142 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
Pudełko prostopadłościenne, giloszowane, dekorowane na wieczku częściowo złoconym fragmentem paska z klamerką z nałożonym na nią owalną, złoconą plakietką z herbem Sas; wkładka z drewna mahoniowego.
Staropolski herb Sas posiadał około 800 rodów, głównie z terenów Małopolski Wschodniej. Posiadali go m.in.: Badowski, Biliński, Błażowski, Drohomirecki, Dwernicki, Dzieduszycki, Podhorodecki, Żurakowski.
2 500 zł