Lot No.: 617
Para amfor z miniaturami religijnymi i pejzażowymi
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe;
wys. ok. 29 cm; Rosja (?), ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
przetarcia złoceń na krawędziach; wys. ok. 29 cm, podstawy 9 x 9 cm; nie sygnowane.
Rosja (?), ok. poł. XIX w.
Wazony dekoracyjne - amfory z uchwytami - uskrzydlonymi łabędziami, osadzonymi w palmetowych plastronach; szpulowe stopki odlane z dolną częścią brzuśca osadzoną na kwadratowej plincie, montowane na metalowy trzpień z brzuścem o cylindrycznej szyjce i rozchylonej krawędzi. Złocone; na brzuścach umieszczone dwustronnie prostokątne rezerwy z miniaturą religijną od frontu (Chrystus z kobietą z dzbanem - Samarytanką przy studni? oraz Chrystus nauczający z apostołami) oraz miniatury pejzażowe z architekturą.