Lot No.: 614
Wazka - muszlowa koncha, z dekoracją roślinną i puttami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 21 cm;
Nieustalona wytwórnia europejska - Niemcy?, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej, ubity kwiatek w dłoni jednego amorka, przetarcia złoceń (głównie na krawędzi wazki);
wys. 21 cm; dł. 27 cm, szer. 16 cm; sygn. kobaltem podszkl.: dwie skrzyżowane długie kreski z małymi sztyftami u dolnej nasady, przekreślone poniżej linii skrzyżowania (naśladownictwo miśnieńskich mieczy).
Wazka o kształcie głębokiej, podłużnej muszli o falistej krawędzi osadzonej na skalistej podstawie z rocaillami. Wokół czaszy i podstawy gałązki plastycznych kwiatów i owoców truskawek. Na brzegach konchy siedzące trzy uskrzydlone amorki w draperiach, z kwiatkami w dłoniach.