Lot No.
809
Brosza z ametystami
4 szt. ametystów w szlifie gruszka;
złoto pr.0.583, masa całkowita 22.150 g.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY
Lot No.812
Puzderko z herbem Zaremba
brąz złocony, średnica 9 cm, wys. 3,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
2 200 zł
FABRYKA MINTERÓW (czynna od 1828)
Lot No.814
Medalion z wizerunkiem Adama Mickiewicza
brąz, średn. 14 cm.
Warszawa, Władysław OLESZCZYŃSKI (1807-1866) - projekt, 1858
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Lot No.
816
Para świeczników z figurkami amorków
brąz patynowany i złocony; wys. 42,3 cm.
Francja, 3. tercja XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Francja, 3. tercja XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Lot No.
817
Dzban do wina, neorokokowy
cyna srebrzona, szkło; wys. 32,5 cm;
Szwecja, Västervik, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Szwecja, Västervik, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
820
Kolumna zwieńczona kulą
kość; tusz; wys. 22 cm.
Chiny, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Lot No.
821
Kobiety niosące wodę
kość słoniowa, drewno barwione; wys. 41 cm;
Afryka, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Afryka, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
6 000 zł
Lot No.
822
Madonna - figura w stylu art déco
kość, drewno; wys. 18,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
824
Zestaw pamiątek huculskich: puzderko, ciupaga, talerz
drewno, ceramika szkliwiona;
Pokucie, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Pokucie, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
Lot No.
825
Ramka huculska
drewno czernione, barwione; wymiary: 64,3 x 49 cm.
Pokucie, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Pokucie, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
5 500 zł
Lot No.
826
Samowar elektryczny
miedź?, mosiądz; wys. 47 cm, szer.35 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
829
Ikona - Św. Mikołaj Cudotwórca
tempera na desce; złocenia; 31 x 26 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
830
Ikona - Chrystus Pantokrator
tempera na desce; 45 x 38 cm.
Rosja?, Ukraina?, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Rosja?, Ukraina?, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 300 zł
Lot No.
831
Ikona czteropolowa - Wizerunki Matki Bożej
tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy; 33,5 x 26,5 x 2 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
1 800 zł
Lot No.
832
Ikona - Chrystus - Zbawiciel Świata
tempera na desce; 36 x 29 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 300 zł
Lot No.
834
Szabla francuska lekkiej kawalerii, mod. 1822, w pochwie
stal, mosiądz, skóra; dł. całk. 110 cm.
Francja, ok. 1881 (?)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Francja, ok. 1881 (?)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
837
Zegar kominkowy w typie Boulle’a
drewno, brąz złocony, blacha mosiężna, farby emaliowe, emalia; wys. 58 cm;
Europa Zachodnia, 2. poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Zegarmistrz ARNOUX
Lot No.839
Zegar kominkowy, portykowy
marmur biały i czarny, brąz złocony; szkło; wys. 55 cm; Francja, Paryż, Rue des Gravilliers, XVIII/XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Lot No.
841
Zegar kominkowy z parą dekoracyjnych pater
marblit czarny, marmur różowy, brąz, mosiądz; wys. 44 cm;
Europa Zachodnia, Belgia?, 4. ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Lot No.
843
Zegar kominkowy z puttem
brąz, brąz złocony, podstawa - biały marmur, tarcza ceramiczna; wys. 32 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
846
Kobierzec Nain
wełna i jedwab na bawełnie, 257 x 157 cm.
Iran, lata 50. XX w.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
Iran, lata 50. XX w.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
Lot No.
849
Lustro ścienne z herbem królewskim Stanisława Leszczyńskiego
drewno rzeźbione, złocone, gipsatura; tafla lustrzana; 78 x 52,5 cm.
Polska/Francja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Polska/Francja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Lot No.
851
Lustro ścienne z głową lwa w zwieńczeniu
drewno, gipsatura, złocenia, szkło fazowane; 122 x 70 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
852
Żyrandol art déco
metal niklowany, szkło prasowane, mleczne; wys. 58 cm;
Europa Środkowa, Polska?,
2 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Europa Środkowa, Polska?,
2 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
3 700 zł
Lot No.
853
Wieszak stojący
drewno barwione, toczone; wys. 190 cm;
Europa Środkowa, Polska?, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł