VERRERIE DE NANCY, DAUM FRERES (pracownia czynna od 1887)
Lot No.602
Wazon ze szkła marmurkowego
szkło warstwowe, oprawa - srebro; wys. 53 cm.
Francja, Nancy, 1910-1915.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Francja, Nancy, 1910-1915.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
6 000 zł
Lot No.
603
Herbatnica szklana
szkło kryształowe, mosiądz; wys. 11 cm;
Śląsk, Czechy?, 4. ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Śląsk, Czechy?, 4. ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Firma EGERMANN?
Lot No.605
Karafka z korkiem i 6 szklaneczek
szkło przezroczyste, wys. karafki z korkiem 51,5 cm, wys. szklaneczki 10 cm;
Czechy, Novy Bor, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Czechy, Novy Bor, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
FABRYKA PORCELANY PFEIFFER & LÖWENSTEIN
Lot No.606
Talerz z herbami Ciołek i Nałęcz
Porcelana: Czechy, Ostrov nad Ochrzą; Dekoracja malarska:
sklep i malarnia porcelany Kazimierza Lewickiego we Lwowie, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 600 zł
KRÓLEWSKA MANUFAKTURA PORCELANY (KPM)
Lot No.608
Grupa rodzajowa: wędrowny kramarz i kobieta z dzieckiem
porcelana biała; wys. 29,5 cm;
Niemcy, Berlin, XIX/XX w. - pocz. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Lot No.
610
Wazon - złamana kolumna, z młodzieńcem grającym na fletni Pana
fajans cienkościenny, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe; wys. 32 cm;
Nieokreślona wytwórnia europejska, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Porzellanfabrik Karl ENS
Lot No.612
Egzotyczny ptak (bażant?)
porcelana, farby naszkliwne (częściowo z natrysku); wys. 25 cm;
Niemcy, Volkstedt - Rudolstadt (Turyngia), 2-3 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
ROSENTHAL, Zakład Filialny Bahnohof-Selb
Lot No.614
Dwa wazony kielichowe z dekoracją kwiatową i złoceniami
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia;
Niemcy, lata 40. - pocz. lat 50. XX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
FABRYKA PORCELANY W BOGUCHWALE INŻ. STANISŁAW SYSKA (zał. 1939)
Lot No.616
Serwis do kawy (herbaty) z dekoracją zielonymi powojami
porcelana, druk barwny;
Polska, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Polska, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 600 zł
FABRYKA PORCELANY W. GOEBEL
Lot No.618
Maska kobieca w typie art déco
ceramika, odlew, farby naszkliwne ze szkliwem ołowiowym; 20 x 16 cm;
Niemcy, Rödental, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
J. FRAGET Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowych
Lot No.702
Lustro toaletowe
plater na mosiądzu, szkło, podkład z drewna mahoniowego;
wys. 45 cm; Warszawa, po poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Lot No.
704
Taca secesyjna
cyna srebrzona niecechowana; wys. 15 cm, szer. 38 cm;
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
2 200 zł
Carl SCHNAUFFER (firma kupiecka czynna k. XIX- lata 30. XX w.)
Lot No.706
Paterka z herbem Ślepowron
srebro próby 800 cechowane, waga 92 g.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Lot No.
708
Dwa guzy do stroju szlacheckiego
srebro niecechowane, filigran, granulacje, średnica 1,7 i 2,5 cm;
Polska, XVIII i XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska, XVIII i XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Fabryka Wyrobów z Metali Szlachetnych WARMET (czynna 1965-1994)
Lot No.710
Zestaw 6 lichtarzy
srebro próby 3 cechowane, waga 537 g.
Warszawa, lata 60.-70. XX w. (po 1965)
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
FREY & SÖHNE (czynna 1799-1945)
Lot No.713
Łyżka i widelec do sałat
srebro próby 800 cechowane, dł. 21 cm i 21,2 cm. Wrocław lub Legnica, k. XIX w.
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Lot No.
715
Sztućce do sałat - łyżka i widelec w etui
srebro cechowane (cecha nieczytelna), masa plastyczna; dł. 27,7 cm i 28 cm
Francja?, k. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Francja?, k. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Henri GABERT (czynny 1882-1901)
Lot No.716
Sztućce środka stołu - łyżka i łopatka do lodów
srebro próby 1, metal złocony niecechowany; dł. 25,8 cm i 27,8 cm.
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
1 100 zł
Lot No.
718
Naczynie na słodycze
srebro próby 800 cechowane; waga srebra 223 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 820 zł
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 820 zł
Lot No.
802
Obrączka z brylantami
21 szt. brylantów + 28 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 7.620 g.
estymacja: 28 000 - 33 000 zł
estymacja: 28 000 - 33 000 zł
26 000 zł
Lot No.
803
Pierścionek z piaskiem pustyni
owalny kaboszon piasek pustyni w oprawie ażurowej, złoto pr.0.583,
masa całkowita 7.600 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
masa całkowita 7.600 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
805
Pierścionek z koralem
koral kaboszon + 12 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.583, masa całkowita 3.050 g.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Lot No.
807
Para kolczyków z perłami
karmazycje z 2 szt. pereł słodkowodnych+ 28 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 10.600 g.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
estymacja: 19 000 - 23 000 zł