Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.1
Muszle i kawon, 1990 r.
olej, płótno, 85 x 95 cm; sygn. p. d.: Szancenbach; na odwrocie napis: SZANCENBACH / MUSZLE I KAWON / 1990.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
23 000 zł
Ossip LUBITCH (1896-1990)
Lot No.2
Martwa natura
olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. p. d.: Lubitch;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d.: Lubitch;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
4 400 zł
Abraham WEINBAUM (1890-1943)
Lot No.4
Bukiet anemonów na stoliku
gwasz, papier; 32,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: A Wenbaum.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. p. d.: A Wenbaum.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Henryk EPSTEIN (1890-1944)
Lot No.6
Martwa natura z dzbanem i owocami
olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 55 000 - 60 000 zł
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 55 000 - 60 000 zł
48 000 zł
Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)
Lot No.7
Martwa natura na krześle, 1962
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l. g.: M Blond 62;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Czesław SADOWSKI (1902-1959)
Lot No.9
Kwiaty
olej, płótno; 88 x 60 cm;
sygn. l. d.: Cz. Sadowski
estymacja: 5 200 - 6 200 zł
sygn. l. d.: Cz. Sadowski
estymacja: 5 200 - 6 200 zł
Jecheskiel Dawid KIRSZENBAUM / KIRSCHENBAUM (1900-1954)
Lot No.11
Świecznik i figi
gwasz, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kirchenbaum
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. p. g.: Kirchenbaum
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Monogramista J.P., XX W.
Lot No.14
Martwa natura z owocami
olej, płótno naklejone na tekturę; 60 x 77 cm;
sygn. l. d.: JP
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: JP
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Kazimierz WILK (ur. 1943)
Lot No.16
Złote chryzantemy, 1992
olej, płótno; 65,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: K. WILK
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
sygn. p. d.: K. WILK
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Karol ADLER (ur. 1936)
Lot No.18
Owoce w koszu
olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: K. Adler;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: K. Adler;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Ryszard WOŹNIAK, XX W.
Lot No.19
Kompozycja z makrelami, 1990
olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 RTS 90;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 200 zł
Ryszard WOŹNIAK, XX W.
Lot No.20
Ryby, 1990
olej, płótno; 75 x 75 cm;
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Porzellanfabrik Hertel, Jacob & Co. GmbH Rehau
Lot No.602
Serwis obiadowy i deserowy dla 12 osób
porcelana, złocenia, druk czarny;
Niemcy, Rehau (Bawaria) Fabryka Porcelany Hertel Jacob & Co. GmbH (1906-1969), lata 30. XX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
13 000 zł
Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.603
Zespół serwisowy
porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
8 000 zł
Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)
Lot No.605
Waza serwisowa z pokrywą
porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
lekkie przetarcia złoceń; wys. 31,5 cm, dł. ok. 40 cm, szer. ok. 24 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 600 zł
Březova (Pirkenhammer /K Karlowych Varów)
Lot No.607
Zespół miseczek na tacy (tzw. kabaret)
odpryski czerwonej farby na krawędziach, lekkie przetarcia złoceń;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cesarska Manufaktura Porcelany w Wiedniu
Lot No.608
Ogrodniczka z kwiatami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Wiedeń, 1844.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Wiedeń, 1844.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.609
Talerz z reliefem Neubrandenstein i dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany.
estymacja: 400 - 500 zł
estymacja: 400 - 500 zł
Rosenthal AG, Selb
Lot No.610
Wazonik ze złoconymi bukiecikami
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk złoceniem matowym i błyszczącym;
Niemcy, Rosenthal AG, Selb (Bawaria), 4 ćw. XX w. (od poł. lat 80.)
estymacja: 300 - 350 zł
estymacja: 300 - 350 zł
250 zł
Lot No.
611
Serwis do herbaty, z kompozycjami kwiatowymi w czarnych kolistych polach i złoceniami
porcelana, farby naszkliwne, wypukłe białe perełkowanie w typie Juvelldekor, złocenia;
Nieokreślona manufaktura europejska - Czechy ?, 2 - 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Nieokreślona Wytwórnia Europejska
Lot No.613
Para wazoników z plastycznymi bukietami
Niemcy?, Francja?, lata 50. - 60. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.
614
Para świeczników z amorkami
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 300 zł
Schierholz’sche Porzellanmanufaktur, Plaue
Lot No.615
Paterka z amorkiem
Plaue (Turyngia), Schierholz’sche Porzellanmanufaktur, XX w.
estymacja: 600 - 700 zł
estymacja: 600 - 700 zł
Miśnia, Königliche Porzellanmanufaktur
Lot No.617
Talerz serwisowy (miska)
porcelana, farby naszkliwne;
Niemcy, Miśnia, Königliche Porzellanmanufaktur, 3. ćw. XVIII w. (tzw. Punktzeit).
estymacja: 600 - 700 zł
estymacja: 600 - 700 zł
Miśnia, Churfürstliche Porzellan Fabrique
Lot No.619
Talerz z dekoracją kwiatową i reliefem
porcelana, farby naszkliwne złocenia;
Niemcy, Miśnia, (okres Marcoliniego), 1774-1814.
estymacja: 600 - 700 zł
estymacja: 600 - 700 zł
500 zł
Lot No.
621
Zajączek
ceramika; wys. 11 cm, podstawa 4 x 2 cm;
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł
400 zł
Firma Moser (zał. 1857)
Lot No.623
Karafka z korkiem i 6 kieliszków
szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane, złocone, trawione;
Czechosłowacja, lata 70. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Lot No.
625
Karafka z 3 kieliszkami
szkło malowane, złocone; karafka: wys. 22 cm, śr. 9 cm, kieliszek: wys. 5 cm, średn. 4 cm;
Europa, 2 poł. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł
Europa, 2 poł. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł
600 zł
Lot No.
626
Komplet do napojów: dzbanek i 8 szklanek
szkło malowane, złocone; dzbanek: wys. 28 cm, śr. 9 cm; szklanka: wys. 8 cm, śr. 8,5 cm;
Europa, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Europa, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
900 zł
Lot No.
627
Patera na trzech koźlich nóżkach w manierze Ludwika XVI
brąz złocony i patynowany; szkło bezbarwne, przeźroczyste, lane; 20,5 x 24 x 24 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 200 zł