Nikołaj (OKOŁÓW) OKOŁOWICZ (1867-1928)
Lot No.146
Nokturn
olej, płótno; 55 x 47 cm;
sygn. p. d.: OKOLOWICZ
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
sygn. p. d.: OKOLOWICZ
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.148
Potajemny łyczek
olej, płótno; 33,5 x 43,5 cm.
Obraz stanowi kontynuację „opowieści” z obrazu „Degustacja trunku”.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.
Lot No.150
Opium
olej, płótno dublowane;
103 x 75,5 cm (po konserwacji).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 500 zł
Lot No.151
Zuzanna i starcy
olej, deska;
51,5 x 38,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
51,5 x 38,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.152
Madonna z Dzieciątkiem
olej, płótno dublowane;
74,5 x 60 cm.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
74,5 x 60 cm.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.154
Las, 1921
kamienioryt, papier; 33,5 x 25,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. i dat. p. d.: LWyczół 1921 (ołówkiem)
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
5 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Lot No.155
Villa d'Este, 1901
litografia barwna, papier; 15,5 x 20,5 cm (zadruk);
sygnowana na kamieniu l. d.: JS
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Lot No.157
Biblioteka Jagiellońska, przed 1929
akwaforta, papier; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana l. d.: Zofia Stankiewicz Kraków (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
TSUKIOKA YOSHITOSHI (1839-1892)
Lot No.159
Generał Rokusono Tsunemoto zabijający jelenia, z serii "Dai nippon meisho kagami"
drzeworyt barwny, papier; 25,2 x 23,8 cm;
sygn. na klocku po środku: oju Yoshitoshi hitsu oraz pieczęć: Taiso.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Autor nieokreślony, 1 tercja XX w.
Lot No.161
Portret Ignacego Jana Paderewskiego wraz z jego podpisem, ok. 1910 (?)
fotografia czarno-biała, retuszowana na fotogramie, papier; 20,5 x 13 cm;
oznaczenie p. d.: RW (zakładu fotograficznego?)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
CLAUDE MICHEL - CLODION (1738-1814)
Lot No.202
Scena bachiczna - „Rodzina Bachusa”
brąz; wys. 72 cm; szer. 34 cm; głęb. 30 cm.
Francja, XVIII/XIX w.; odlew XX w.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
18 000 zł
Claire Jeanne Roberte COLINET (1880-1950)
Lot No.203
Figura cyrkowej żonglerki
brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 49 cm; Francja; Paryż, lata 20. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Mathurin MOREAU (1834-1917)
Lot No.205
Popiersie kobiety
brąz; wys. 28 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Otto SCHMIDT-HOFER (1873-1925)
Lot No.207
Koziołek i sarenka
brąz, marmur; 27 x 24 cm.
Niemcy, Berlin, ok. 1920.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Niemcy, Berlin, ok. 1920.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 300 zł
Artysta nieokreślony
Lot No.209
Płaskorzeźba z głowami końskimi
kompozycja metali, odlew; 18 x 32 cm (w świetle oprawy);
rama dębowa. Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Artysta nieokreślony
Lot No.210
Chrystus ukrzyżowany
mosiądz, odlew; emalia; 81 x 48 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Lot No.
213
Putto trzymające nad głową kapelusz kardynalski
drewno polichromowane, złocenia; wys. 70 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w., po renowacji XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł