Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Lot No.99
Pejzaż - notatka malarska ze szkicownika artysty
kredka, ołówek, gwasz, papier; 7,3 x 11 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie potwierdzenie autentyczności
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
3 000 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.101
Dolina Kościeliska
olej, tektura; 30,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)
Lot No.103
Pejzaż górski
olej, tektura; 18 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.105
Pejzaż z polami, 1934
olej, tektura; 25 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1934
estymacja: 6 400 - 7 200 zł
estymacja: 6 400 - 7 200 zł
7 500 zł
Lot No.106
Ule, 1935
olej, tektura; 24,5 x 33 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1935
estymacja: 6 400 - 7 200 zł
estymacja: 6 400 - 7 200 zł
7 000 zł
Karol HEIMROTH (1860-1930)
Lot No.107
Para pejzaży
1. O zmierzchu, 1899
2. Przed chatą - Z okolic Nowogródka, 1899
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Franciszek SAWICKI, XIX / XX w.
Lot No.109
Rzeka Świder pod Warszawą, 1904
olej, płótno; 87 x 129 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Sawicki / 1904
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.110
Pejzaż zimowy z rzeką
akwarela, ołówek, papier; 30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Filipkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 500 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.111
Pejzaż zimowy z rzeką, 1926
akwarela, papier; 47,5 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: S. Gibiński / 1926
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Józef BRACH, XIX / XX w.
Lot No.112
Pejzaż zimowy
akwarela, gwasz, papier; 28 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Brach
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: J. Brach
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Alfred TERLECKI (1883-1973)
Lot No.113
Stawki Gąsienicowe, 1932
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ALFRED TERLECKI. 1932
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Lot No.115
Pejzaż
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 41,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ZPronaszko
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
sygn. p. d.: ZPronaszko
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.118
Pejzaż jesienny z rzeką, lata 50. XX w.
olej, karton; 24 x 35 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
4 600 zł
LEWCZENKO, XX w.
Lot No.119
Pejzaż
olej, tektura, 38 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lewczenko
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.: Lewczenko
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Ludwik MISKY (1884-1938)
Lot No.120
Na skraju lasu
olej, tektura; 30,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: L. Misky (niebieską kredką).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 500 zł
Anna JAXA-CHAMIEC (1913-2000)
Lot No.122
Portret dziecka z owocami - miniatura, 1981
gwasz, karton; 5,8 x 4 cm (owal);
sygn. z lewej: wg F. Milleta: Anna Chamiec Juin 1981.
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł
Anna JAXA-CHAMIEC (1913-2000)
Lot No.124
Portret chłopca w niebieskim surducie - miniatura, 1982
gwasz, karton; 8,8 x 6,5 cm (owal);
sygn. z prawej: wg Engleheardta: Anna Chamiec Aug1982
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Barbara PISARCZYK-NIEZGODA
Lot No.126
Amorek - miniatura
gwasz, kość, ramka mosiężna; 4,7 x 2,1 cm;
sygn. p. g.: monogram wiązany: BNP
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł
Jerzy WINKLER (ur. 1938)
Lot No.127
Portret damy w koku - miniatura, 1978
gwasz, kość; 6 x 3 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: wg Agricoli Jerzy Winkler 1978
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
900 zł
Zofia JURAKOWSKA-NOWICKA (1915-2007)
Lot No.128
Portret Wolfganga Amadeusza Mozarta - miniatura
gwasz, karton; 6 x 4,5 cm (owal);
sygn. p. d.: zjn
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
sygn. p. d.: zjn
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Anna JAXA-CHAMIEC (1913-2000)
Lot No.129
Madonna - miniatura, 1988
gwasz, karton; 6 x 5,5 cm (owal);
sygn. i dat. l. d.: mal. Anna Chamiec 1988
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
900 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.130
Wolfgang Amadeusz Mozart - miniatura
gwasz, kość słoniowa (?); 8,5 x 6 cm (owal, w świetle oprawy);
opisana p. d.: Rene.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
opisana p. d.: Rene.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Hans WISLICENUS (1864-1939)
Lot No.133
Portret pani von Zech, 1922
olej, płótno; 97 x 82,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Hans Wislicenus 1922
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, 1 poł. XX w.
Lot No.135
Portret kobiety z papierosem, lata 20. XX w.
olej, płótno;
99 x 77,5 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
99 x 77,5 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Otto Justus BRUHN (1877-1925)
Lot No.137
Portret kobiety, 1921
olej, płótno; 75,8 x 60,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: OBruhn. Cassel / 1921
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Tytus MALESZEWSKI (1827-1898)
Lot No.139
Portret kobiety
olej, płótno; 32 x 26 cm;
sygn. l. d.: T.M
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. l. d.: T.M
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Malarz nieokreślony, polski, XVIII w.
Lot No.142
Portret Sarmaty
olej, płótno dublowane; 45 x 34,5 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
obraz po konserwacji.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł