Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Lot No.49
Na targu
olej, tektura; 68 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Waśkowski (wzdłuż prawej krawędzi, piórem, słabo czytelnie).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Władysław GRUDZIŃSKI (1875-1942)
Lot No.52
Przed wiejskimi chatami, 1901
olej, płótno; 29 x 44 cm;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.55
Na wsi, 1911
akwarela, papier; 35,5 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S. Gibiński / 1911
estymacja: 3 600 - 4 000 zł
estymacja: 3 600 - 4 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.57
Pasterka
olej, płótno; 62 x 63 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.59
Wenecja, 1932
akwarela, gwasz, papier; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1932
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 500 zł
Roman HEGER (1909-1993)
Lot No.60
Łodzie przy brzegu, 1935
olej, sklejka, 30 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Heger
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Heger
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Monogramista TM, XIX / XX w.
Lot No.63
Łodzie u brzegu
olej, płótno; 32 x 42 cm;
sygn. l. d.: TM.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. l. d.: TM.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.64
Na morzu
olej, tektura; 23,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Dzierżencki
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. l. d.: E. Dzierżencki
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Adolf BEHRMANN (1876-1942)
Lot No.67
Palestyna
olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 62 cm;
sygn. p. d.: Behrmann
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: Behrmann
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.70
Pantofelki Matki Boskiej, lata 40. XX w.
olej, tektura; 66,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Antoni SUCHANEK (1901-1982)
Lot No.71
Cyklameny
olej, tektura; 44,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: ASuchanek [znak artysty].
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 000 zł
Karol KOSOWSKI (1882-1971)
Lot No.72
Maki w wazonie
pastel, papier; 40,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. Kosowski
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
sygn. l. d.: K. Kosowski
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Jan CHWIERUT (1901-1973)
Lot No.74
Polne kwiaty w wazonie
olej, tektura; 44,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: CHWIERUT J.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. g.: CHWIERUT J.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
JARZĄBEK ?, XX w.
Lot No.76
Kwiaty w wazonie
pastel, papier; 68,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WJarząbek (? - słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Jan CHWIERUT (1901-1973)
Lot No.79
Martwa natura z rybami i chlebem
olej, tektura; 36,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J. Chwierut
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. l. g.: J. Chwierut
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Lot No.81
Słoneczny pejzaż miejski, 1906
olej, płótno; 46 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 21 000 - 24 000 zł
sygn. l. d.: WW
estymacja: 21 000 - 24 000 zł
19 000 zł
Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Lot No.82
Kamienne Schodki w Warszawie
akwarela, tusz, ołówek, papier; 27,5 x 17 cm; sygn. p. d.: Zofia Stankiewicz
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 400 zł
Krystyna DOBROWSKA, XX w.
Lot No.84
Rzym, 1938
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: ROMA 1938. Kry Dobrowska.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Mieczysław Karol HEBENSTREIT (1887-1932)
Lot No.86
Wzgórze Wawelskie widziane od strony Wisły
akwarela, papier; 42,2 x 59,2 cm;
sygn. l. d.: KHebenstreit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: KHebenstreit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 700 zł
Lot No.87
Widok na Kościół na Skałce w Krakowie
akwarela, gwasz, papier;
42,2 x 59,2 cm;
sygn. l. d.: K. Hebenstreit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
42,2 x 59,2 cm;
sygn. l. d.: K. Hebenstreit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.88
Miasteczko z kościołem
ołówek, kredka, papier; 21,8 x 18 cm;
napis autorski u dołu: ABARDOWAWISIMIASTOSEŁO
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
11 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.89
Miasteczko
ołówek, kredka, papier; 17,3 x 22,7 cm;
napis autorski u dołu: NSACZWIESROSYTAPOWIAUILCASAŁO
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
9 500 zł
Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN - Mysz (1917-1980)
Lot No.90
Motyw z Nowej Rudy, 1946
tusz, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe partout);
sygn. u dołu z lewej: znak artystki - rysunek myszki / 1946. Nowa Ruda
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.92
Widok na wieże kościoła Mariackiego
akwarela, papier; 49,5 x 30 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Lot No.94
Ratusz w Krakowie
ołówek, akwarela, papier; 48 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. WAŚKOWSKI (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)
Lot No.96
Zaułek, 1935
gwasz, papier; 48 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Pawłowski / 1935
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł