Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.5
Park
olej, płótno dublowane; 25,5 x 18 cm;
sygn. l. d.: JMalczewski
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
sygn. l. d.: JMalczewski
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
32 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.10
Przy ognisku, 1939
olej, tektura fakturowana; 30,5 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1939
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
22 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.11
Patrol, 1925
olej, tektura; 17,5 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 25
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
18 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.13
Powrót do domu, 1920
akwarela, papier; 34 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz -920-
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 300 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.15
Kara Fatma
akwarela, gwasz, papier; 22,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (nieczytelnie)
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.: … (nieczytelnie)
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.16
W drodze, ok. 1900
akwarela, papier; 26 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Setkowicz
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
sygn. p. d.: A. Setkowicz
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
3 000 zł
Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)
Lot No.18
Przemowa
olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Dmytryszyn
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: W. Dmytryszyn
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.19
Na targu lwowskim w zwykły dzień
gwasz, papier; 22 x 30 cm;
sygn. p. d.: EErb
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: EErb
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.20
Szkic postaci
olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski
estymacja: 22 000 - 25 000 zł
sygn. p. d.: JMalczewski
estymacja: 22 000 - 25 000 zł
29 000 zł
Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)
Lot No.21
Modlitwa, 1942
olej, płótno; 48,5 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1942
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Agustín Salinas Y TERUEL (1861-1928; inne źródła: 1862-1923)
Lot No.23
Hiszpanka
olej, płótno naklejone na płytę; 41 x 30,5 cm; sygn. l. d.: A. Salinas / Seville
estymacja: 4 700 - 5 300 zł
estymacja: 4 700 - 5 300 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.24
Akt leżącej kobiety
olej, tektura;
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 800 zł
Marcel KRASICKY (1898-1968)
Lot No.25
Akt leżącej kobiety
olej, tektura; 22 x 31,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: M. Krasicky
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Zofia ATTESLANDER (1874- po 1928)
Lot No.27
Portret młodej damy
pastel, karton; 50 x 70 cm;
sygn. p. g.: Zo Atteslander
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. g.: Zo Atteslander
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.29
Portret mężczyzny z fajką
flamaster czarny, brązowy papier;
38 x 28 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Lot No.31
Akt odpoczywającej modelki, 1913
ołówek, tusz lawowany, papier; 24 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 800 - 4 400 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 800 - 4 400 zł
4 000 zł
W. ZIMMERMAN (?), XIX / XX w.
Lot No.32
Portret dziewczyny
kredka, papier brązowy; 35,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Zimmerman
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. p. d.: W. Zimmerman
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.34
Przyjęcie, 1945
piórko, tusz, akwarela, papier; 20,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: A Uniechowski 1945
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.36
W alkowie
piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
20,5 x 30 cm w świetle passe partout;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.38
Szkice budynków
piórko, tusz, papier; 20 x 15 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.39
Dworek
ołówek, tusz, piórko, papier; 7 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. R-J.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: B. R-J.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Lot No.40
Drzewa w pałacowym parku w Puławach, 1918
ołówek, papier; 36 x 25 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Tadeusz MRÓZ-ŁĘKAWSKI (1905-1942)
Lot No.43
Prace w polu
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: T. Mróz-Łękawski (ryta w warstwie malarskiej).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.45
Dudziarz podhalański Stanisław Budz-Lepsiok "Mróz" (1858-1943).
olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. l. d.: St. Kamocki
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Lot No.47
Hucułka
olej, płótno naklejone na tekturę;
39,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Paweł BAŁAKIREW (1914-1968)
Lot No.48
Wiejską drogą
olej, płótno; 84 x 55 cm;
sygn. p. d.: P. Bałakirew, z prawej strony sygnatury: c (w kole)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 800 zł