Zygmunt MENKES (1896-1986)
Lot No.49
Nad rzeką
akwarela, gwasz, papier fakturowany; 24 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: menkes
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. l. d.: menkes
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 300 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.52
Róże
olej, płyta; 50 x 70 cm;
sygn. p. d. St. Paciorek
estymacja: 5 500 - 6 600 zł
sygn. p. d. St. Paciorek
estymacja: 5 500 - 6 600 zł
A. LUMICZ (XX w.)
Lot No.54
Martwa natura z dzbanami i książkami
olej, sklejka; 28,5 x 35 cm;
na odwrocie napis: Lumicz ? / ... (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Lot No.56
Barbakan i Brama Floriańska - Widok z pracowni Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, 1911
akwarela, karton; 60 x 76 cm;
sygn. i dat. l. d. Teod Grott 911
estymacja: 12 000 - 13 000 zł
estymacja: 12 000 - 13 000 zł
10 000 zł
Lot No.57
Kościół św. Andrzeja w Krakowie, 1922
olej, tektura; 48 x 37 cm (w świetle ram);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Paciorek / 9.22
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
3 500 zł
Marian STROŃSKI (1892-1977)
Lot No.59
Przemyśl - Ulica Grodzka, 1949
olej, płótno; 72,5 x 61 cm;
opisany na odwrocie: Przemyśl, ul. Grodzka / 1949 rok / Marian Stroński
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946) - przypisywany
Lot No.61
Widok miejski
akwarela, papier; 18 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jaźwiecki (ołówkiem, ?)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956) - ojciec
Lot No.63
Ulica Jezuicka w Warszawie
piórko, tusz, akwarela, papier; 27 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski (piórem)
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.65
Plac Teatralny w Warszawie
tusz, piórko, papier; 12 x 24,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.66
Miasteczko
akwarela, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu i po lewej u góry; na odwrocie stempel autorski.
estymacja: 4 700 - 5 200 zł
estymacja: 4 700 - 5 200 zł
16 000 zł
Lot No.68
Sosna, 1929
olej, tektura; 47 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d. St. Paciorek 1929
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Antoni LANGE (1774-1842)
Lot No.70
Pejzaż górski z potokiem, 1829
gwasz, papier; 39,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu po lewej: A. Lange. f. 1829
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.72
Leśna droga z wrzosami
olej, tektura; 67,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
6 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.
Lot No.74
Pejzaż górski
olej, płótno; 71 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: JBernhardt (? słabo czytelnie)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.76
Brzozy we mgle
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 62,3 x 86,5 cm;
sygn. l. d.: K. Mackiewicz (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Jan Kanty HRUZIK (1809-1891)
Lot No.78
Pejzaż ze studnią z żurawiem, 1885
olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Hruzik
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. l. d.: Hruzik
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Julius WENGEL (1865-1934)
Lot No.80
Moczary
olej, płótno; 45,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Jl Wengel
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Jl Wengel
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.82
Klif Orłowski, 1933
olej, płótno; 47,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Żurawski 1933
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
A. LUMICZ, XX w.
Lot No.83
Morskie Oko
olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Lumicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: A. Lumicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
4 300 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Lot No.84
Przy lekturze
olej, płótno; 51 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
2 700 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII/XIX w.
Lot No.88
Portret kobiety, pocz. XIX w.
pastel, papier;
41 x 34,5 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 3 900 - 4 500 zł
estymacja: 3 900 - 4 500 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.
Lot No.90
Portret kobiety
olej, płótno; 51,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: Eduard H...e (? nazwisko zatarte).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.
Lot No.93
Pasterz z kozami
olej, płótno; 47 x 66 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Lot No.94
Martwa natura - para obrazów
olej, blacha;
39 x 31,5 cm (każdy).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
39 x 31,5 cm (każdy).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 500 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII w.
Lot No.95
Golgota
olej, płótno naklejone na płytę;
73 x 57 cm.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
73 x 57 cm.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
2 200 zł