Lot No.: 865
Kantyna ze szkłami
drewno, intarsje, inkrustacje, mosiądz, macica perłowa; szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane;
Europa Zachodnia, Francja? k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
drewno, intarsje, inkrustacje, mosiądz, macica perłowa; szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane; wys. skrzynki: 26,5 cm; szer. 33 cm; głęb. 23 cm.
Skrzynka prostopadłościenna, wsparta na czterech guzikowych nóżkach, zdobiona intarsją i inkrustacją na ściance przedniej i na wieku: w centrum duża kompozycja z przeplatających się łodyg i liści, mniejsze w narożach, połączone mosiężnymi żyłkami. Kantynę otwiera się poprzez uniesienie frontu wraz z wiekiem zespolonym zawiasami; ścianki boczne odchylane na zawiaskach; wewnątrz umieszczone pośrodku 4 karafki na planie kwadratu, z korkami; po bokach półeczki i 16 kieliszków na kwadratowych stopkach; naczynia ze szkła przezroczystego, szlifowanego.
Brak kluczyka.