Lot No.: 617
Para wazonów typu Satsuma
porcelana, kobalt, farby naszkliwne i emaliowe, złocenia (częściowo lekko wypukłe);
wys. 19,5 cm; sygn.(oba); Japonia, pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
złocenia i sygnatury częściowo przetarte;
wys. 19,5 cm; sygn.(oba); na spodzie ideogramem mal. złotem na czarnym naszkl. prostokącie;
Japonia, pocz. XX w.
Wazony owoidalne z krótkimi rozchylonymi szyjkami. W dwu prostokątnych rezerwach, wydzielonych na kobaltowych brzuścach staranna dekoracja barwnymi miniaturami rodzajowymi (scenki z postaciami Japończyków w pejzażu z architekturą). Na kobaltowych partiach wokół szyjek, podstaw i na listwach oddzielających rezerwy - złocenia z dalekowschodnimi motywami ornamentalnymi, roślinnymi i drobnymi kwiatami, uzupełnione barwnie.