Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Lot No.2
Pejzaż z sępem [Urubu Bird, Brasil], 1942
tempera, papier naklejony na tekturę; 76 x 51 cm;
sygn. p. d. Rafał Malczewski (długopisem)
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
21 000 zł
Lot No.4
Wspólna lektura - Żona artysty z córką, ok. 1923
olej, tektura; 26 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (farbą)
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
sygn. p. d.: WW (farbą)
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
22 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.10
Szwoleżer pojący konia, 1934
olej, deska, 40 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1934
estymacja: 16 000 - 19 200 zł
estymacja: 16 000 - 19 200 zł
24 000 zł
Henryk RAUCHINGER (1856-1942)
Lot No.12
Polowanie na dzika, 1891
olej, deska; 21 x 17 cm;
sygn. i dat. l. d.: HENRYK RAUCHINGER 1891
estymacja: 6 400 - 7 400 zł
estymacja: 6 400 - 7 400 zł
6 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.13
Głowa konia, 1938
olej, deska;
30,5 x 28,5 cm;
sygn. i dat. l. d.:
Jerzy Kossak / 1938
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
30,5 x 28,5 cm;
sygn. i dat. l. d.:
Jerzy Kossak / 1938
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
14 000 zł
J. [Józef?] KOSIŃSKI, XIX w.
Lot No.14
Przed karczmą, ok. 1890?
akwarela, papier; 16 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J. Kosiński
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
sygn. p. d.: J. Kosiński
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Jan SOKOŁOWSKI (1899-1982)
Lot No.15
Ułani II Rzeczpospolitej
akwarela, papier; 8,5 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: E. Sokołowski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: E. Sokołowski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 600 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.16
Kompania kościuszkowska
ołówek, papier;
13,5 x 20 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.20
Wiejska chata
olej, płótno; 40 x 68 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Wacław DYZMAŃSKI (1874-1944)
Lot No.22
Portret mężczyzny, 1916
pastel, papier żeberkowy; 62,5 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wacław Dyzmański / 1916 r.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Józef SZCZĘSNY (1885-1968)
Lot No.24
Portret kobiety
pastel, akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 65 x 50 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.26
Procesja w Modlnicy, lata 20. XX w.
olej, tektura; 32 x 48 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p. d.: S. Paciorek 92... (data nieczytelna).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 300 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.29
Pejzaż białoruski
olej, płótno; 68,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: ... ? (cyrylicą)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: ... ? (cyrylicą)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)
Lot No.31
Pejzaż z polami
ołówek, gwasz, tektura; 49 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Makarewicz
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. l. d.: Makarewicz
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Lot No.33
Malarka wśród stogów siana - studium obrazu: Aneri malująca pod kopami, ok. 1925
olej, płótno; 29,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
sygn. l. d.: WW
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
19 000 zł
Henryk DIETRICH (1889-1948)
Lot No.34
Lektura w parku w Równem, 1925
olej, tektura; 23 x 31 cm;
sygn. i dat. l. d.: 21/IX 25. Równe (? - słabo czytelnie) Henryk Dietrich (ołówkiem).
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
3 300 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Lot No.36
Szkic wnętrza - pokój dziewczęcy
ołówek, papier; 17 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Józef Rapacki
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. p. d.: Józef Rapacki
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Lot No.39
Lektura modelki podczas pozowania
węgiel, sangwina, papier; 26,5 x 38 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
3 600 zł
Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)
Lot No.41
Akt
ołówek, papier; 41 x 26 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie oprawy napis
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
na odwrocie oprawy napis
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)
Lot No.44
Łódź na brzegu
olej, płótno naklejone na sklejkę; 37 x 44 cm;
sygn. p. d.: Borysowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Borysowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.47
Widok Dubrownika, 1929
akwarela, gwasz, papier; 29 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: S. Jaxa / 1929
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
10 000 zł