w składzie: kredens, bufet, stół, osiem krzeseł;
Warszawa, Wytwórnia Mebli W. Gonciarz?, XX w.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł
w składzie: kredens, bufet, stół, osiem krzeseł;
konstrukcja - sklejka, buczyna, dębina, mahoń; okleina - orzech, żyłkowanie - jawor;
stół - 75,5 x 142 x 95 cm, dwa wkłady 45 x 95 cm; powierzchnia blatu po zamontowaniu wkładów - 95 x 232 cm;
kredens - 144 x 117 x 43,5 cm;
bufet - 90 x 147 x 51 cm;
krzesła - 89 x 47 x 48 cm.
Warszawa, Wytwórnia Mebli W. Gonciarz?, XX w.
Charakterystyczną cecha kompletu są wzorzyste okleiny orzechowe tworzące geometryczne formy na skrzydłach i blacie oraz podpory toczone w formie pierścieni kredensu, stołu i krzeseł.
Krzesła z tapicerowanymi oparciami i siedzeniami.
Korpusy kredensu i bufetu, prostopadłościenne, wąskie, dwudrzwiowe. Kredens trójskrzydłowy wsparty na wysokich podporach ustawionych na półce-platformie i czterech graniastych nóżkach.
Bufet dwuskrzydłowy, ustawionych na półce-platformie i czterech graniastych nóżkach. Stół z prostokątnym blatem o zaokrąglonych narożach, rozsuwany, z dwoma luźnymi wkładami, wsparty na dwóch nogach zakończonych krzyżakami. Krzesła tapicerowane wsparte z przodu na toczonych, a z tyłu na graniastych nogach.
Skrzydła kredensu zbudowane z wyodrębnionych rautów, które podobnie jak proste skrzydła bufetu i blat stołu wyklejone fornirem o rysunku ułożonym w figury geometryczne przypominające romby.
Wnętrze kredensu podzielone na dwie komory (szerszą po prawej zamykaną dwuskrzydłowo, węższą po lewej zamykaną jednoskrzydłowo) z pojedynczymi półkami. We wnętrzu bufetu u góry dwie szuflady, poniżej półka.
Jan Andrzej Bogusławski (1910-1982), polski architekt, projektant wnętrz i mebli. Rozpoczął swą działalność jako projektant wyposażenia domów, głównie mebli o nowoczesnym charakterze, jednocześnie inspirowanych klasycystycznymi fasonami, w tym do domów weekendowych w Komorowie, Skrzypkach, po wojnie wyposażenia domków fińskich w Warszawie. W dorobku architektonicznym są projekty budynków użyteczności publicznej: kościołów, teatru, opery, ambasady, ratusza i pomników, np. wieżowca przy Smolnej w Warszawie, Ambasady Polskiej w Moskwie, Opary w Madrycie, Teatru Narodowego w Budapeszcie.
Nowoczesny komplet mebli do jadalni, jego zdjęcia były opublikowano w przedwojennej prasie wnętrzarskiej. Zachowany list architekta do zamawiających z opisem zamówionego kompletu i wyjaśnieniami co do wyboru materiału, niedatowany, ok. 1937-39. Zachowały się także zdjęcia archiwalne w albumie rodzinnym z mieszkania właścicieli podpisane imieniem i nazwiskiem autora projektu.