Zdzisław KRAŚNIK (1881-1964)
Lot No.98
Łódź
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 36 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Kraśnik
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
sygn. l. d.: Z. Kraśnik
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 200 zł
A. SZATANKIEWICZ, XX w.
Lot No.100
Zmierzch nad jeziorem, 1924
olej, płótno; 52 x 73,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Szatankiewicz / 24
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)
Lot No.103
Żaglówki na jeziorze
akwarela, papier; 21 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JPieniążek (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
1 100 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.104
Nad brzegiem morza, 1961
olej, tektura; 29 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 61
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
2 200 zł
Max HANEMAN (1882-1944)
Lot No.106
Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie
olej, płótno, 65,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: M. HANEMAN
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: M. HANEMAN
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Henryk GOTLIB (1890-1966)
Lot No.109
Głowa mężczyzny
olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: GOTLIB
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
AUTOR NIEOKREŚLONY, XIX W.
Lot No.113
Potyczka - miniatura
gwasz, kość; 11,5 x 12 cm;
ramka z macicy perłowej
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
ramka z macicy perłowej
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.
Lot No.115
Portret kobiety, ok. 1850
olej, płótno dublowane; 51 x 41 cm.
Obraz po konserwacji.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Obraz po konserwacji.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, zachodnioeuropejski, XVIII w.
Lot No.117
Małżeńska intryga
olej, płótno dublowane;
102,5 x 90 cm (po konserwacji).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, zachodnioeuropejski, XVIII / XIX w.
Lot No.119
Para obrazów - Gejsze we wnętrzu
olej, płótno; 28 x 21 cm (każdy).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cölestin BRÜGNER (1824-1887)
Lot No.121
Pejzaże - para obrazów
olej, blacha; 34,7 x 22 cm; 35 x 22 cm;
opisany na odwrocie: Brugner (każdy)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, włoski, XVII w.
Lot No.123
Chrystus i jawnogrzesznica na tle antycznej architektury i ruin
olej, płótno dublowane; 130 x 150 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, europejski, XVIII w.
Lot No.124
Ecce Agnus Dei - Święty Jan Chrzciciel jako dziecko z barankiem
olej, płótno; 165 x 114 cm.
estymacja: 8 000 - 9 600 zł
estymacja: 8 000 - 9 600 zł
7 200 zł
Jakow Iwanowicz LEUZINGER (1855-1914)
Lot No.126
Para fotografii - Port w Archangielsku
1. Suszenie ryb - fotografia czarno-biała, papier; 16 x 23 cm.
2.Port - Archangielsk, ok. 1882 - fotografia czarno-biała, papier; 16 x 22 cm
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Lot No.
127
Tryptyk - Maria brzemienna, Pokłon pasterzy, Zwiastowanie pasterzom
chromolitografia barwna, papier; 151 x 76 cm (wymiar całości w oprawie).
Reprodukcje ujęte w ozdobną, drewnianą, podrzeźbianą ramę z początku XX w.
Czechy ?, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Czechy ?, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
3 500 zł
Utagawa KUNISADA (1786-1864)
Lot No.128
Aktorzy Bando Kamezo I i Ichikawa Kodanji IV z serii "Odori keiyo gedai jin", 1856
drzeworyt barwny, papier; 34,5 x 22,8 cm;
sygn. na klocku śr. dół.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
sygn. na klocku śr. dół.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.130
Chrystus w Kościele Panny Marii
autolitografia, papier; 19 x 28,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
AUTOR NIEOKREŚLONY
Lot No.203
Popiersie dziecka
alabaster, marmur; wys. 39 cm, szer. 22 cm;
Europa Środkowa, 1. ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Europa Środkowa, 1. ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Ildebrando BASTIANI (1867-?)
Lot No.208
Palacz
brąz; wys. 36 cm; szer. 11 cm;
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Louis CHALON (1866-1940)
Lot No.210
Kobieta z dzbanem
brąz patynowany, marmur; wys. 33 cm; szer. 13 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
AUTOR NIEOKREŚLONY
Lot No.211
Tancerka egzotyczna z maską
brąz polichromowany; wys. 49 cm; szer. 12,5 cm;
Francja?, lata 20. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Francja?, lata 20. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 400 zł