Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)
Lot No.305
Kopernik - Projekt pomnika, ok. 1973
cynkografia, karton; 31,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany na płycie l. g.: KOPERNIK / by / Szukalski;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
1 100 zł
Lot No.306
Krak zabijający smoka, ok. 1973
sygn. i opisany p. g.: "KRa-k" / Szukalski;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
900 zł
J. Darius
Lot No.307
Torso I
offset, papier; 67 x 48 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu: offset 8/11, „TORSO l”, J. DARIUS 15292 ok;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.309
Taniec, 1955
litografia, papier, 56 x 45 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Szancenbach 55 (ołówkiem), l. d.: litografia (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.310
Studia śpiącego psa, 1951
tusz, papier; 15 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szancenbach 51 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.311
Akt kobiety, 1953
piórko, tusz amarantowy, tusz czarny lawowany, papier; 36 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JSzancenbach / 53.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
4 000 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Lot No.313
Kompozycja abstrakcyjna
linoryt, karton; 57,5 x 44 cm (arkusz);
sygn. p. d. ołówkiem: H. Płóciennik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Lot No.315
Ero, 2001
linoryt, karton; 52,5 x 44,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Lot No.316
***, 1984
autocynkografia, karton; 61,2 x 47,3 cm (arkusz);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Lot No.317
Arcydzieło IX, 1985
autocynkografia, karton, apla złota; 35,5 x 27,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Lot No.319
Typ wyuzdany 2
tusz, sepia czarna, karton; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Lot No.321
Typ wyuzdany 4
tusz wielobarwny, papier amarantowy, fioletowy, karton jasnoszary; 47 x 35 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
Ryszard WINIARSKI (1936 -2006)
Lot No.323
1:1 - Kreska-dyptyk
tusz, piórko, papier; 38,5 x 7,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. [?] na odwrocie niebieskim długopisem;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
7 000 zł
Jacek SIENICKI (1928-2000)
Lot No.325
Przeciw wojnie
piórko, tusz lawowany, papier; 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jacek Sienicki.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: Jacek Sienicki.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)
Lot No.327
Rys. 7c.d, 1973
flamaster, ołówek, papier; 29 cm x 21 cm;
sygn. i dat. po środku przy lewej krawędzi: Rys. 7 c.d / J. Grabowski / 16-17.09.1973 r.
estymacja: 4 000 - 6 500 zł
estymacja: 4 000 - 6 500 zł
3 000 zł
Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)
Lot No.328
Paleta, 1998
akryl, papier; 28,5 x 21 cm;
sygn. i dat. u dołu: 1998 Stasys oraz pieczątka artysty;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
3 300 zł
Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)
Lot No.329
Bez tytułu
gwasz, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
2 800 zł
Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1999)
Lot No.331
Dachy, 1965
akwarela, tusz lawowany, karton; 32 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Hayder 1965.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Artur ŻMIJEWSKI (ur. 1966)
Lot No.333
Pejzaż bez bohatera, 2015
akwarela, gwasz; papier; 25 x 35 cm;
sygn. na odwrocie: "Artur Żmijewski | »Pejzaż bez bohatera«"; pieczątka z nazwiskiem artysty i datą 2015-07-30;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)
Lot No.336
Operacje z komputerem, 1974
akwarela, flamastry, ołówek, papier; 29,5 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: .J Grabowski / 31.lll.74 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.337
Bez tytułu, 1962
tempera, karton; 69 x 24 (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
23 000 zł
Bogusław SZWACZ (1912-2009)
Lot No.339
Tableau, ok. 1990
Ilustracje do 18. wierszy Władysława Broniewskiego.
Papier naklejony na tekturki (różne formaty: od 15 x 9 cm do 24, 6 x 14, 3 cm);
estymacja: 5 500 - 6 600 zł
estymacja: 5 500 - 6 600 zł
Ryszard WAŚKO (ur. 1947)
Lot No.342
Hypothetical photography I-st trial
ołówek, papier; 60,6 x 91 cm (w świetle oprawy);
opisany p. d.; sygn. i dedykowany na odwrocie: Adamowi P. R. Waśko
estymacja: 900 - 1 100 zł
estymacja: 900 - 1 100 zł
3 300 zł