Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.304
Kompozycja, 1977
tusz, papier; 48 x 16 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. śr. g.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1977 (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
5 000 zł
Walenty GABRYSIAK (1920-2013)
Lot No.305
Srebrosfera II, 1983
olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Gabrysiak 83;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)
Lot No.307
Martwa Natura
olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zbigniew Makowski 1961.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Ildefons HOUWALT (1910-1987)
Lot No.308
Kompozycja z postaciami, 1955
olej, płótno; 48 x 63,5 cm;
sygn. I dat. l. d.: I. HOUWALT 1955.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
15 000 zł
Łukasz NIEWISIEWICZ (1905-1984)
Lot No.310
Maska czarownika z Nigerii, lata 60. XX w.
tempera, płótno; 90,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: lunie (pseudonim artysty);
estymacja: 4 500 - 5 400 zł
estymacja: 4 500 - 5 400 zł
4 000 zł
Ewa KURYLUK (ur. 1946)
Lot No.311
Ręka z okiem, 1969
akryl, płyta; 42 x 68 cm;
na odwrocie opis: Ewa Kuryluk / Po bitwie / 1969 oraz papierowa nalepka z informacjami o obrazie z: Richard Bradley Atelier w Norforl
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
26 000 zł
Mściwój OLEWICZ (ur. 1939)
Lot No.312
Dziewięć osób
technika własna (olej, grafika, collage) płótno naklejone na deskę; 140 x 75,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Mściwój Olewicz 85 / 89;
estymacja: 12 000 - 14 400 zł
estymacja: 12 000 - 14 400 zł
Bożena BURZYM-CHAWIŃSKA (ur. 1954)
Lot No.315
Kompozycja, 1974
olej, płótno; 100 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: B / Burzym / 1974.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.
Lot No.320
W saloniku
olej, papier; 58 x 74 cm;
sygn. l. d. : St. Chlebowski (? zatarte);
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)
Lot No.324
Bez tytułu (42), 1990
akryl, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz '90;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 000 zł
Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)
Lot No.326
Góra Dorotka, 1999
olej, płótno; 35 x 56 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: Jan Świderski;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Maria ERDMAN-PRZEŁOMIEC (ur. 1923)
Lot No.328
Kompozycja figuralna, 1962
olej, płótno; 65,5 x 81,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Maria Erdman / 1962 r.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Józef GIELNIAK (1932-1972)
Lot No.331
Ilustracja pieca, 1964
linoryt, papier; 47 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "Ilustracja pieca" dediee a Rosine Buhler / linoryt 1964 / Józef Gielniak (ołówkiem).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.334
Bez tytułu, 1998
grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 60 x 80 cm (zadruk), 66 x 86 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: Beksiński 1998.
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
Lot No.336
Bez tytułu
monotypia, papier; 29 x 41 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.337
Figura, ok. 1956
tusz, pędzel, papier milimetrowy; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
dat. i opisany p. d.: 14.4.56 (?) JL (?);
estymacja: 12 000 - 20 000 zł
estymacja: 12 000 - 20 000 zł
14 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.338
Głowy, 1971
długopis (tusz czarny), papier; 26 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein '71.
estymacja: 5 800 - 7 000 zł
estymacja: 5 800 - 7 000 zł
8 000 zł
Iwona CUR (ur. 1978)
Lot No.339
Surogaci, 2012
linoryt, papier; 120 x 120 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: „ Surogaci” linoryt Iwona Cur 2012
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
4 500 zł
Ewa BIŃCZYK (ur. 1977)
Lot No.340
Akwarium, 2006
wklęsłodruk, papier; 41,5 x 31 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Akwarium Wklęsłodruk 3/20 Ewa Bińczyk 2006 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Paweł KOWALEWSKI (ur. 1958)
Lot No.342
Dwaj mężczyźni urągają Bogu, 2008
serigrafia, pastel, papier, 65 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i num. u dołu: 2/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 500 zł
Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)
Lot No.344
Emigranci II, 1987
miedzioryt, papier; 24,5x 34,5 cm (odcisk płyty), 28 x 36,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: 1987 S,
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)
Lot No.345
Przewidywalne założenie, 2005
Serigrafia barwna, karton; 103 x 74 cm;
sygn. i nakład u dołu: 325/ 350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Jacek YERKA (ur. 1952)
Lot No.347
Ursus zwycięzca
giclée, papier; 20 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Yerk (ołówkiem), l. d. nakład: 1/19 (ołówkiem); tytuł u dołu: URSUS ZWYCIĘZCA (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł