Lot No.
723
Papierośnica
srebro częściowo złocone próby 84 cechowane;
waga 211 g. Moskwa, 1886.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
waga 211 g. Moskwa, 1886.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Lot No.
725
Kabaret do przypraw
srebro próby 800 cechowane; waga 52 g.
Europa Południowa, k. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Europa Południowa, k. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Emil RADKE (czynny 1830 lub 1832 -1868)
Lot No.728
Dwie łyżki i widelec deserowe
srebro złocone cechowane; waga 131 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Firma CHLEBNIKOW (1867-1918)
Lot No.730
Cztery widelce
srebro próby 84 cechowane; dł. 16,5 cm; waga 161 g.
Moskwa, 1908-1917.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Moskwa, 1908-1917.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Władysław HEMPEL (1871-1944, czynny od 1904)
Lot No.733
Koszyczek na cukierki z ruchomym pałąkiem
szkło kryształowe, srebro cechowane; wys. 3,7 cm,
średnica 15 cm. Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Lot No.
802
Brosza platynowa w stylu art-deco
w części centralnej brylant o masie 0,25 ct + 2 szt. brylantów
+ 44 szt. diamentów; platyna pr.0.900 - 0.950, masa całkowita 11.700 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Lot No.
804
Bransoleta złota
7 szt. szafirów + 5 szt. rubinów + 4 szt. szmaragdów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 26.550 g. Francja, 1950-60.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Lot No.
806
Pierścionek z ametystem
naturalny ametyst + 16 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 8.200 g. Francja, 1960-70.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Lot No.
808
Pierścionek z szafirem
owalny szafir naturalny + 10 szt. diamentów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.620 g., Francja, 1920-30.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł
estymacja: 7 600 - 9 000 zł
Lot No.
810
Kolczyki z perłami
2 szt. pereł słonowodnych South Sea;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.150 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Lot No.
812
Brosza z diamentami
9 szt diamentów + 60 szt. rautów diamentowych; złoto pr.0.585,
oprawa kamieni - platyna pr.ok. 0.950, masa całkowita 4.860 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Lot No.
815
Wisior z herbem Moskwy - św. Jerzym
srebro złocone, pr. 900, 6 szt. rubinów o średnicy 3,1 mm.
Rosja, Moskwa, 1850-1880
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Rosja, Moskwa, 1850-1880
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
817
Tłok pieczętny z herbem Poraj
brąz złocony, kość; pole pieczętne 1,8 x 1,6 cm;
Polska, II poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Polska, II poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
3 000 zł
Lot No.
818
Tłok pieczętny hrabiów Tyszkiewiczów z herbem Leliwa
srebro złocone, karneol; pole pieczętne: 2,4 x 1,9 cm;
Polska, II poł. XIX w.
estymacja: 7 200 - 8 200 zł
Polska, II poł. XIX w.
estymacja: 7 200 - 8 200 zł
17 000 zł
Lot No.
819
Laska z rączką w formie leżącego pierrota
drewno, metal, kość; dł. 91 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w. / pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK
Lot No.821
Przybory na biurko, dla palących
mosiądz, ślady srebrzenia; szkło;
Niemcy, Geislingen, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Lot No.
823
Figurka kobiety z różą
kość słoniowa, rzeźbiona, częściowo barwiona; wys. 16,5 cm;
Chiny, lata 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Chiny, lata 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
825
Aspersorium - kropielniczka domowa
mosiądz złocony, emalia komórkowa, onyks; 12 x 8 cm;
krzyżyk: 7,5 x 4,5 cm. Francja, k. XIX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł
Lot No.
827
Ikona procesyjna, dwustronna
tempera na desce, złocenia; 53,5 x 45,5 cm.
Rosja. XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Rosja. XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
8 000 zł
Lot No.
829
Ikona - Wniebowstąpienie, w okładzie srebrnym
tempera na desce, srebro pr. 84;
14,5 x 11,3 cm; Rosja, 1871.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
14,5 x 11,3 cm; Rosja, 1871.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Lot No.
831
Ikona - Św. Praskowia
tempera na desce; 30 x 25 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.833
Wazon art déco
mosiądz, dekoracja techniką Ikora; wys. 20 cm.
Niemcy, Geislingen, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł