Tadeusz DOBROWOLSKI (1899-1984)
Lot No.97
Portret mężczyzny
olej, tektura; 55 x 42 cm;
na odwrocie część kompozycji malarskiej - Akt kobiety
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
Friedrich KEIL (1813-1875)
Lot No.99
Portret kobiety, 1845
olej, płótno; 65,5 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Fr. Keil 1845
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 700 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX w.
Lot No.101
Portret mężczyzny
olej, płótno; 54 x 35,5 cm;
sygn. p. g.: M. VOGEL
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. g.: M. VOGEL
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XVIII w.
Lot No.103
Scena w zagrodzie - u wodopoju
olej, płótno dublowane;
69,5 x 86 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
69,5 x 86 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY cechowy, XIX w.
Lot No.105
Święty Dominik
olej, płótno dublowane,
106 x 81 cm.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł
106 x 81 cm.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XVII / XVIII w.
Lot No.107
Pokłon Trzech Króli
olej, płótno dublowane; 77,5 x 68 cm;
na odwrocie numer: 3967
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
na odwrocie numer: 3967
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
4 500 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX w.
Lot No.110
Pejzaż z mokradłami
olej, płótno dublowane naklejone na deskę;
30 x 40,5 cm.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
30 x 40,5 cm.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Franz Emil KRAUSE (ok. 1836-1900)
Lot No.112
Pejzaż z zamkiem, 1871
olej, płótno dublowane; 43 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: Franz Krause / 1871
estymacja: 9 000 - 13 000 zł
estymacja: 9 000 - 13 000 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX w.
Lot No.113
Nad księgą - ostrzenie pióra
olej, płótno dublowane;
75 x 57 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
75 x 57 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
W. MAKOWSKIJ ?
Lot No.115
Iwan Groźny przed koronacją, 1913
olej, płótno; 47 x 63 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Makowskij (cyrylicą) / 1913
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Lot No.
118
Zestaw 11 rycin
miedzioryty, papier;
większość kompozycji przedstawia portrety znaczących władców Europy
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Johann Baptist HOMANN (1664-1724)
Lot No.120
Regni Poloniae Magnique Ducat Lithuaniae
miedzioryt barwny, papier; 49 x 55 cm (w świetle passe-partout);
Mapa ziem Rzeczpospolitej, stan piąty z drugiej płyty, Norymberga, 1739.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Georg BRAUN, Frans HOGENBERG (1535-1590)
Lot No.122
Wratislavia - tablica z: “Civitates Orbis Terrarum”
miedzioryt kolorowany, papier; 36 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
Kolonia 1572 - 1618.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Kolonia 1572 - 1618.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 800 zł
Jodocus HONDIUS II (1594-1629)
Lot No.124
Nova Poloniae Delineatio
miedzioryt barwny, papier; 43 x 56 cm;
Amsterdam, ok. 1620.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Amsterdam, ok. 1620.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
7 000 zł
Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)
Lot No.125
Sekiya z serii Genji Goju - yo Jo, 1884
drzeworyt, papier; 34,3 x 22,8 cm;
sygn. l. d. na klocku.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
sygn. l. d. na klocku.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
2 100 zł
Utagawa KUNISADA (1786-1864)
Lot No.126
Ichikawa Shinsha I w roli Miuraya Kokone
drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 24,2 cm;
sygn. na klocku p. d.
estymacja: 1 900 - 2 100 zł
sygn. na klocku p. d.
estymacja: 1 900 - 2 100 zł
1 700 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.127
Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego; „Piekło”, Pieśń XX
drzeworyt, papier; 31,9 x 24,7 cm;
sygn. na klocku monogramem p. d.: MS
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.129
Motyw z Montparnasse [Rue de la Gaité]
akwaforta, papier; 32,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: Kisling
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.
Lot No.131
Katedra Wawelska
akwaforta barwny, papier; 50 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
data l. d.: 18. SEPT. 1941 (na płycie)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)
Lot No.133
Widoki Krakowa - para grafik
1. Rynek Główny w Krakowie
2. Widok Krakowa
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
2. Widok Krakowa
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Antoni SERBEŃSKI (1886-1957)
Lot No.134
Baszta zamkowa w Ostrzeszowie
drzeworyt, papier; 37 x 22 cm (odcisk klocka),
38 x 23 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
1 500 zł
Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925), PAULUSSENA & CO
Lot No.135
Chrystus cudami słynący
heliograwiura, papier; 59,8 x 42,3 cm (wymiar kompozycji),
opisana l. d.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
opisana l. d.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.
Lot No.137
Dyplom uznania
ołówek, tusz, akwarela, biały papier naklejony na brązowy papier;
42 x 31 cm; napis l. g.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
42 x 31 cm; napis l. g.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Lot No.
139
Moderne Kunst in Meister - Holzschnitten nach Gemälden und Skulpturen berühmter Meister der Gegenwart; XV Band
RICH. BONG - wydawca, H. S. HERMANN - druk;
42 x 32 cm. Berlin, 1891-1892.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
FOTOGRAF NIEOKREŚLONY
Lot No.141
Portret powstańca
fotografia czarno-biała, sepiowana, papier fotograficzny;
8 x 5,3 cm (w świetle owalnej oprawy)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Jan ŻAROFFE (1888-1952)
Lot No.202
Portret górala
drewno polichromowane; 22,5 x 22,5 cm.
Polska, Krynica, lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł