Lot No.: 818
Tłok pieczętny hrabiów Tyszkiewiczów z herbem Leliwa
srebro złocone, karneol; pole pieczętne: 2,4 x 1,9 cm;
Polska, II poł. XIX w.
estymacja: 7 200 - 8 200 zł
srebro złocone, karneol; pole pieczętne: 2,4 x 1,9 cm; wys. z uchwytem 4,3 cm.
Polska, II poł. XIX w.
Herb Leliwa pod koroną hrabiowską, w klejnocie 3 strusie pióra (zamiast piór pawia) - odmiana używana przez hrabiów Tyszkiewiczów na Litwie.
Bardzo dobrej klasy, precyzyjny wyrób jubilerski, przedstawiający dwóch walczących rycerzy, w tym jednego Krzyżaka. Wykonanie przypomina inne tego typu obiekty wykonane przez Józefa Hakowskiego (1834-1897), sławnego srebrnika, pracującego dla królów i papieży. Podobna w formacie figurka walczących jest w zbiorach Wawelu.
17 000 zł