Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.97
Gdańsk, 1925
gwasz, karton naklejony na tekturę; 24 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa 1925
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
7 500 zł
Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.98
Wylew Wisły, 1908/1924
tusz lawowany, papier; 31,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: St. Poraj Fabijański / 1924
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)
Lot No.100
Widok miasta - Przemyśl, 1938
olej, tektura; 43 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: H. Rudzka C 1938
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
ADAMSKI, XX w.
Lot No.102
Stara Warszawa - Widok na Kolumnę Zygmunta, 1974
olej, płótno; 48 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: ADAMSKI 1974
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)
Lot No.104
Dworek w kwiatach, przed 1948
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier;
18 x 23 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
18 x 23 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
3 300 zł
Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)
Lot No.106
Kapliczka
olej, sklejka; 35 x 36 cm;
sygn. l. d.: St Jakubowski
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
sygn. l. d.: St Jakubowski
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
3 000 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.108
Pejzaż z chatą
olej, tektura; 21,3 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: St. Paciorek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Wacław MASŁOWSKI (1887-1943)
Lot No.110
Wichura
olej, płótno; 94 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: Wacław Masłowski
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
sygn. l. d.: Wacław Masłowski
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
2 500 zł
J. MAKOWSKI, XX w.
Lot No.113
Góral z fajką
olej, tektura; 32 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Makowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: J. Makowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.114
Stary Józwa
pastel, karton; 48,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Górski (słabo czytelnie)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 200 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.115
Snopki w górach, 1954
olej, tektura; 28 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Stańko / 954
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.117
Owce i bacówka
olej, tektura; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, niemiecki, XX w.
Lot No.120
Scena przy stole
olej, płótno dublowane; 66 x 55 cm;
sygn. p. d.: F. Werner (? - słabo czytelnie)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Adele KINDT (1804-1884)
Lot No.122
Dziewczyna z węzełkiem, 1839
olej, płótno dublowane; 69 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adele Kindt / 1839
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, polski, XX w.
Lot No.125
Portret kobiety w kryzie
olej, płótno dublowane; 61 x 50 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
obraz po konserwacji.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.126
Portret Infantki Marii Teresy
olej, płótno; 70,5 x 60 cm;
Podług obrazu Diego Velazquez’a przechowywanego w paryskim Luwrze.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 200 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.127
Portret mężczyzny
olej, płótno; 78 x 63 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
2 000 zł
Emile VERNON (1872-1919) - według
Lot No.129
Portret kobiety z pieskiem
olej, płótno dublowane;
80 x 59,5 cm.
estymacja: 6 500 - 7 800 zł
80 x 59,5 cm.
estymacja: 6 500 - 7 800 zł
Maria CUKROWICZÓWNA (? - 1899) według François MAROT (1666-1719)
Lot No.131
Portret chłopca z białym kołnierzykiem, 1865
olej, płótno; 23 x 18,5 cm
na odwrocie obrazu autorski napis
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Artysta nieokreślony - niemiecki?, XVIII w.
Lot No.133
Portret młodej kobiety
pastel, papier naklejony na deskę;
35 x 28 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
35 x 28 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski XVIII / XIX w.
Lot No.135
Pejzaż
olej, płótno dublowane;
89 x 126 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
89 x 126 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
H. BARTELS, XX w.
Lot No.136
Żaglowiec na morzu, 1908
olej, sklejka; 60 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: HBartels / 1908
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.137
Pejzaż morski - Port w Odessie
olej, płótno dublowane;
64 x 105 cm.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
64 x 105 cm.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
P. CHWALA [Leopoldine CHWALA] (1867-1947)
Lot No.138
Pejzaż nadwodny
olej, deska mahoniowa; 18,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: P. Chwala
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: P. Chwala
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.140
Św. Paweł
olej, płótno dublowane; 73 x 56 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
obraz po konserwacji.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.
Lot No.142
Alegoria sztuk, lata 90. XVIII w.
olej, płótno dublowane; 103 x 111 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
11 000 zł