Jerzy SZWAJCER (JOTES) (1892-1967)
Lot No.49
Zestaw 5 karykatur
tusz, papier; format zbliżony do wymiaru: 30 x 22 cm;
każda z karykatur sygnowana u dołu: JOTES
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)
Lot No.50
Kawusia no, no, no
tusz, piórko, tusz lawowany, papier przyklejony
do kartonu; 20,8 x 24 cm; sygn. p. d.: jMB;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
2 800 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.51
Pieta
akwarela, gwasz, papier;
7 x 6 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
2 800 zł
Monogramista J. B. , XX w.
Lot No.53
Studium aktu męskiego
ołówek, węgiel, pastel, karton; 38,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.B.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. p. d.: J.B.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Lot No.55
Dostarczono list, 1895
akwarela, gwasz, papier; 26,5 x 20,5 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrz / 95
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 300 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.56
Wiejska chata
olej, płyta; 36 x 51 cm;
sygn. l. d.: E. Mesjasz
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
sygn. l. d.: E. Mesjasz
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
2 600 zł
Anastazja ZELENAY, XX w.
Lot No.57
Odpoczynek w cieniu snopków, 1944
olej, tektura; 30 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 100 zł
Roman BRATKOWSKI (1869-1954)
Lot No.58
Kwitnące jabłonie, 1943
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: R. Bratkowski / Wieliczka 943
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
5 400 zł
Władysław RUDLICKI (1876-1949)
Lot No.60
Na kartoflisku, 1941
olej, sklejka; 55 x 57 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wł. Rudlicki 1941
estymacja: 2 900 - 3 300 zł
estymacja: 2 900 - 3 300 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.62
Wypas owiec
olej, tektura; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.63
Pastuszek z gęsiami
olej, tektura; 47,5 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FKołonski (?- słabo czytelnie)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.65
Łodzie na morzu, 1935
gwasz, tektura; 17,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d: SJaxa / 1935
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
7 000 zł
Stanisław MAZURKIEWICZ (1883-?)
Lot No.67
Pod wieczór
pastel suchy, papier; 25 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: St. Mazurkiewicz (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Basile POUSTOCHKINE (1893-1973)
Lot No.69
Pejzaż nadwodny
olej, tektura; 16,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: B. Poustochkine (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)
Lot No.72
Portret kobiety
olej, karton fakturowany; 47 x 33 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Anastazja ZELENAY, XX w.
Lot No.73
Portret kobiety, 1944
olej, tektura; 43,5 x 35 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Zelenay Anastazja / 1944 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Antoni WAŚKOWSKI (1885-1966)
Lot No.74
Portret mężczyzny
pastel, kredka, tektura; 33,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Antoni Waśkowski
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
sygn. l. d.: Antoni Waśkowski
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Tadeusz OKOŃ (1872-1957)
Lot No.76
Rudowłosa
pastel, papier; 45 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: T. OKOŃ
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. l. g.: T. OKOŃ
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
8 000 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.77
Akt stojącej kobiety - Czarne pantofelki
ołówek, akwarela, papier; 60,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żurawski (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
A. MENARD, XX w.
Lot No.78
Akt - Leda w fotelu
olej, płyta; 49,5 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: A.MENARD
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.: A.MENARD
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 200 zł
Lot No.80
Motyw zimowy
olej, tektura;
23 x 30 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
23 x 30 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 500 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.81
Zimowy nokturn, 1997
olej, płótno; 27 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Mesjasz 97
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
3 000 zł
Samuel CYGLER (ZIEGLER) (1898-1945)
Lot No.82
Burgruine Spielberg (Langenstein), 1943-1945
olej, płyta; 31 x 36,5 cm;
sygn.: Ziegler
estymacja: 6 600 - 7 000 zł
sygn.: Ziegler
estymacja: 6 600 - 7 000 zł
6 000 zł
Lot No.83
Staw (Luftenberg), 1943-1945
olej, płótno naklejone na płytę;
28 x 36 cm.
estymacja: 6 600 - 7 000 zł
28 x 36 cm.
estymacja: 6 600 - 7 000 zł
6 000 zł
Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Lot No.85
Datura w ogrodzie, 1960
olej, tektura; 58 x 79,5 cm;
sygn. i dat. p. d. i l. d.: j. hrynkowski / 960
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Alojzy SIWECKI (1912-1988)
Lot No.87
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 36 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ASiwecki
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
sygn. p. d.: ASiwecki
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 200 zł
Janina MALISZEWSKA-ZAKRZEWSKA (1909-1982)
Lot No.88
Róże w ceramicznym wazonie
olej, tektura fakturowana; 43,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MALISZEWSKA ZAKRZEWSKA (ryta w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 600 zł
Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)
Lot No.89
Kwiaty, 1988
olej, płótno; 40 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
sygn. i dat. p. d.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
1 700 zł
Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)
Lot No.91
Mimozy
pastel, papier czarny;
48 x 68 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: MSZERBIŃSKI
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: MSZERBIŃSKI
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Lot No.92
Kaczeńce w wazonie
olej, tektura;
35 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
Teod. Grott
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.:
Teod. Grott
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 500 zł
Amelia PALECZNA (1870-1953)
Lot No.93
Piwonie
olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: A. Paleczna
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
sygn. l. d.: A. Paleczna
estymacja: 2 300 - 2 800 zł