Lot No.: 824
Puzderko z herbem Leliwa pod koroną hrabiowską
brąz złocony, średn. 6,7 cm.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
brąz złocony, średn. 6,7 cm.
Cylindryczna puszka z lekko wypukłą pokrywką; cała powierzchnia bogato zdobiona moletowanymi pasami ornamentu - z wicią winorośli, palmetami, plecionką, wzorem arkadkowym, perełką i sznurem. Pośrodku wieczka aplikowany herb Leliwa pod hrabiowską koroną.
Z rodzin hrabiowskich pieczętujących się tym staropolskim herbem można wymienić: Czapskich. Gołuchowskich, Morsztynów, Tarnowskich i Tyszkiewiczów.
Model oferowanego pudełeczka pojawia się w pracowni Łopieńskich. W zbiorach Muzeum Warszawy istnieje egzemplarz niemal identycznego puzderka z sygnaturą zakładu platerniczo-grawerskiego Adolfa Kummera, czynnego w Warszawie od 1905.