Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)
Lot No.101
Nora Ney, l. 30. XX w. / 1974
fotografia czarno-biała, brom, papier,
47 x 37 cm (w świetle passe-partout);
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Stanisław BIZAŃSKI (1846-1890)
Lot No.103
Portret Antoniny Domańskiej, 1883
oraz : Walery RZEWUSKI (1837-1888)
Juliusz Kossak jako Jan III Sobieski, 1883
Oraz list Juliusza Kossaka do Antoniny Domańskiej.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
HC.s COPPIN wg Ernest MEISSONIER(1815-1891)
Lot No.105
Napoleon dokonujący przeglądu armii
miedzioryt, papier, 54,5 x 44 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. Cs. Coppin (ołówkiem)
oraz p. d.: E. Meissonier 1879
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Józef MEHOFFER (1869 - 1946)
Lot No.107
Anioł śmierci
litografia, papier żeberkowy, 58 x 39 cm;
sygn. p. d.: Józef Mehoffer (na płycie)
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)
Lot No.109
Kurza Stopka
litografia, papier, 28 x 18,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)
Lot No.111
Studia polnych kwiatów
ołówek, papier, 13 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
napis l.g.: K…
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Stanisław PORAJ FABIJAŃSKI (1865 - 1947)
Lot No.113
Hiszpanka
sangwina, papier, 53,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Stanisław Poraj / Fabijański / 1937;
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Jan KACZMARKIEWICZ (1904-1989)
Lot No.115
Teka rysunków
zawierająca 150 szkiców studenckich,
ołówek, tusz, papier, pergamin, różne formaty
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.117
Korowód
ołówek, papier, 9 x 29 cm (w świetle oprawy);
z lewej u dołu fragmentarycznie widoczna
okragła pieczęć;
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866 - 1946)
Lot No.119
Portret młodego Hucuła
ołówek papier, 53,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SKaczorBatowski
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Adam STYKA (1890 - 1959)
Lot No.121
Ilustracje do „W pustyni i w puszczy"
H. Sienkiewicza;
7 plansz numerowanych i opisanych
na ozdobnym passe-partout
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Stefan NORBLIN (1892 - 1952)
Lot No.123
Portret mężczyzny z papierosem
pastel, papier, 110 x 87 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Norblin / 16
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)
Lot No.202
Wadowice
akwarela, gwasz, papier,
20 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1887 - 1952)
Lot No.204
Na Helu
gwasz, papier, 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SJaxa / 1930
Cena wywoławcza.
4 700 zł
Malarz nieokreślony, polski XIX w.
Lot No.206
Na wzgórzu
akwarela, papier,
24 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
4 400 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)
Lot No.208
Scena góralska
olej, płótno dublowane, 41,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Józef MEHOFFER (1869 - 1946)
Lot No.210
Projekt malowidła ściennego do kościoła
- 1 plansza
projekt plafonu: Matka Boska Łaskawa
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)
Lot No.212
Portret księżniczki Habsburg
pastel, papier, 62,5 x 48 cm;
sygn. z prawej: T.Axentowicz
Cena wywoławcza.
55 000 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1869 - 1907)-?
Lot No.214
Dziewczyna z kwiatem we włosach
kredka, tusz, gwasz, papier, 31 x 23 cm
(w świetle oprawy); sygn. p. d.: SW 93 Paris
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Michał STAŃKO (1901 - 1969)
Lot No.216
Zima w górach
olej, płótno, 80 x 102 cm;
sygn. p.d.: M. Stańko / .961
Cena wywoławcza.
7 500 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)
Lot No.218
Pejzaż jesienny
olej, sklejka, 50,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)
Lot No.220
Róże w niebieskim wazonie
olej, tektura, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. z lewej: A.Karpiński
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Leopold LEVY (1882-1966)
Lot No.222
Kwiaty w wazonie
olej, tektura, 45,7 x 33,3 cm;
sygn. p. d.: L.L.
Cena wywoławcza.
8 500 zł