Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Lot No.49
Celerina zimą
olej, tektura; 50 x 30 cm;
sygn. p. d.: Z.Schreter / Cellerina
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)
Lot No.51
Ojcowska Dolina
olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński
estymacja: 4 700 - 5 700 zł
sygn. p. d.: MJabłoński
estymacja: 4 700 - 5 700 zł
4 000 zł
Lot No.52
Kalwaryjski pejzaż w porze żniw, ok. 1936
piórko, tusz, papier; 30 x 44 cm;
sygn. p d.: WWeiss (piórkiem)
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
sygn. p d.: WWeiss (piórkiem)
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Judyta SOBEL (1924-2012)
Lot No.54
Widok miejski
ołówek, węgiel, akwarela, papier; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Judyta Sobel
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
sygn. p. d.: Judyta Sobel
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Błażej IWANOWSKI (1889-1966)
Lot No.57
Wawel - Wnętrze sypialni Zygmunta Starego, 1939
olej, tektura; 35,5 x 51 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Błażej Iwanowski 1939 / Wawel
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.59
Wnętrze pokoju
olej, tektura; 50 x 44 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
obraz po konserwacji.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.61
Rynek w Krakowie
olej, płótno; 66 x 50 cm;
sygn. l. d.: W.Serafin
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. l. d.: W.Serafin
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 400 zł
Karol GAJEWSKI (1896-1969)
Lot No.63
Zaułek
olej, płótno; 41 x 61 cm;
sygn. p. d.: Karol Gajewski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: Karol Gajewski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Maria CZAYKOWSKA-KOZICKA (1878-1963)
Lot No.66
Widok na wieżę Eiffla
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 48 x 58 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: CZAYKOWSKA / PARIS 1920
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Tadeusz Stefan KOPCZYŃSKI (1903 - ?)
Lot No.68
Dzwonnica [Motyw włoski], 1934
olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. p. d.: THADEE KOPCZYŃSKI 34
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Lot No.72
Chłopczyk w foteliku
olej, płótno, 61 x 38 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Henryk HOLECKI (ur. 1928)
Lot No.74
Niedźwiadek, 1970
olej, płótno; 77 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Holecki 70
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Bronisław BARTEL (1887-1968)
Lot No.78
W porcie, 1936
olej, płótno; 72 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: BBartel / 1936
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Józef CHLEBUS (1893-1945)
Lot No.79
Skaliste wybrzeże, 1928
olej, sklejka; 42 x 71 cm;
sygn. i dat. p. d.: Chlebus / 1928
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
2 700 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.80
Morze
olej, płótno; 52 x 89 cm;
na odwrocie napis z potwierdzeniem autorstwa.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)
Lot No.82
Mglisty poranek nad wodą, 1894
olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 46 cm;
sygn. i datowany wraz z dedykacją l. d.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Stefan CHMIEL (1888-1978)
Lot No.83
Na plaży, 1949
olej, sklejka; 24 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. Chmiel / 1949
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Emil KRCHA (1894-1972)
Lot No.84
Martwa natura z ptactwem
olej, płótno, 73 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
sygn. p. d.: E. Krcha
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
12 000 zł
Maria GUNTNER-KAWALEROWICZ (1916-1996)
Lot No.85
Martwa natura z dzbanem i owocami, ok. 1949
olej, sklejka, 36 x 40 cm;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Jan CHWIERUT (1901-1973)
Lot No.87
Martwa natura z owocami
olej, tektura; 42 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. CHWIERUT
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
sygn. p. d.: J. CHWIERUT
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Antoni WIPPEL (1882-1969)
Lot No.89
Peonie w wazonie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 68,5 x 85 cm;
sygn. p. d.: A. Wippel
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
sygn. p. d.: A. Wippel
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Irena ŁUCZYŃSKA-SZYMANOWSKA (1890-1966)
Lot No.91
Maki w wazonie, ok. 1960
olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Łuczyńska Szymanowska
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Lot No.94
Handlarka jabłkami, 1923
pastel, tektura; 56,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1923.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
7 000 zł