Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.1
Królowa Bona - Portret żony artysty Teodory z Giebułtowskich Matejkowej
ołówek, papier; 25,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogram wiązany).
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
19 000 zł
Aniela CUKIERÓWNA (1900-1944)
Lot No.3
Klocek drzeworytniczy do pracy "Góra Bony w Krzemieńcu", 1942
drewno; 26,5 x 32 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Lot No.5
Portret legionisty - szkic, ok. 1915
akwarela, papier; 77 x 59 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
sygn. p. d.: T. Axentowicz
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
20 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.7
Jabłka, 1940
olej, tektura; 32 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: a karpiński / 1940
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
12 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.8
Zwiad, 1942
olej, tektura; 35 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1942
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
14 000 zł
Barbara MEHOFFER (1928-2018)
Lot No.9
Polowanie par force
olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: B. MEHOFFER
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
sygn. p. d.: B. MEHOFFER
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Władysław BOROWICKI (1909-1997)
Lot No.11
Św. Hubert
olej, płyta pilśniowa; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Borowicki
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.13
Szkic głowy konia i fragment nogi konia
piórko, tusz, ołówek, papier; 16 x 11 cm;
sygn. i dat. l. d.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
sygn. i dat. l. d.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.14
Na saniach
akwarela, papier; 17 x 33 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
sygn. l.d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
2 000 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.15
Szkice koni, rysunki satyryczne diabła, 1922
ołówek, papier;
28 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.17
Jadą wozy
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.19
Wesoła jazda
olej, płótno; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
4 500 zł
Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)
Lot No.21
Potyczka
olej, sklejka; 24 x 32 cm;
sygn. p. d. Trzeszczkowski
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d. Trzeszczkowski
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.23
Polowanie
akwarela, papier; 26 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
ślad po sygnaturze w lewym dolnym rogu
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Włodzimierz ŁUSKINA (1849-1894)
Lot No.25
Scena dworska [Stanisław August przed abdykacją?], 1891
ołówek, papier; 18,3 x 23,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Stanisław JANOWSKI (1866-1942)
Lot No.27
Trzewikom na "chwałę", pajacom na przestrogę
olej, płótno; 40,5 x 54,5 cm;
napis autorski wraz z sygnaturą wzdłuż dolnej krawędzi obrazu
estymacja: 6 400 - 7 700 zł
estymacja: 6 400 - 7 700 zł
Lot No.30
Warszawa - Stare Miasto
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 300 zł
Władysław STACHOWICZ (1911-1979)
Lot No.32
Targ na Małym Rynku w Krakowie, 1936-1939
akwarela, ołówek, gwasz, papier; 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Mieczysław LURCZYŃSKI (1907-1992)
Lot No.34
Przed katedrą
olej, sklejka; 54,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: LURCZYŃSKI
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: LURCZYŃSKI
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Emil KRCHA (1894-1972)
Lot No.35
Przed kościołem
olej, sklejka;
23,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
23,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Franciszek ZAJCHOWSKI (1960-1923)
Lot No.36
W drodze do miasta, 1896
akwarela, papier naklejony na tekturę; 33 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Zajchowski / 96
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)
Lot No.39
Akt kobiety, 1931
ołówek, pastel, papier; 47 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany śr. d.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn., dat. i opisany śr. d.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
4 000 zł
Lot No.40
Pozująca modelka z uniesioną ręką, ok. 1908
ołówek, papier; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. p d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 800 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.41
Portret kobiety z profilu, 1907
ołówek, papier; 32,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Wodzinowski / 1907 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
1 200 zł
Stanisław JANOWSKI (1866-1944)
Lot No.43
Piechur austriacki
ołówek, kredki, papier; 27 x 20 cm;
sygn. l. g.: S J (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
sygn. l. g.: S J (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Lot No.46
Przy schodach
olej, tektura fakturowana; 57 x 45 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)
Lot No.48
Pejzaż zimowy
olej, płótno, sklejka; 53,5 x 41 cm;
sygn. śr. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 4 000 - 4 700 zł
estymacja: 4 000 - 4 700 zł
4 000 zł