Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)
Lot No.97
Chłopiec
olej, płótno; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: F.S. ... - (słabo czytelnie).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.99
Jerzy Antoni Potocki przed stadionem Wisły w Krakowie, 1932
olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1932
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
11 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.100
Portret mężczyzny
olej, płótno; 65 x 54,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Richard LINDERUM (1851-1926)
Lot No.102
Między modlitwą a kontemplacją
olej, deska; 58 x 74 cm;
sygn. i opisany p. d.: Rich Linderum München
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
13 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.103
Filozof
olej, płótno dublowane; 46,5 x 33,5 cm.
estymacja: 3 600 - 4 400 zł
estymacja: 3 600 - 4 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.105
Pejzaż ze sztafażem [Idylla włoska]
olej, płótno; 32,5 x 41,5 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.108
Radziwiłłowie -frontispis książki J. Czarneckiego
cynkografia, papier, 27,5 x 15,8 cm;
sygn. na płycie u dołu: Józef Mehoffer
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 400 zł
Antoni POTOCKI (1867-1939)
Lot No.110
Grottger
Lwów-Warszawa 1907, Nakład i własność Księgarni H. Altenberga;
E. Wende i Spółka; zawiera 243 ilustracje na papierze kredowym i 9 w formie wklejek.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Louis Joseph LEBOEUF (1823-1867)
Lot No.203
Robin Hood
brąz patynowany, podstawa drewniana, czerniona; wys. całkowita 56 cm;
sygn. na podstawie: Leboeuf.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. na podstawie: Leboeuf.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
KASLI (odlewnia zał. 1747)
Lot No.206
Figura konia
żeliwo, odlew; wys. 29 cm, dł. podst. 39 cm.
Rosja, Kasli, Ural, obwód Czelabiński, 1912.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)
Lot No.211
Fryderyk Chopin
gips, odlew; wys. 31 cm, szer. 26 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, ok. 1900, odlew późniejszy.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
11 000 zł
Towarzystwo „KARAWAN” - „CZAJ”
Lot No.602
Herbatnica
szkło zielono-oliwkowe, opalizujące, nitkowane; metal; Moskwa, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Firma MOSER (zał. 1857)
Lot No.604
Wazon art déco
skło przezroczyste, bezbarwne, z lazurą miodową; wys. 26 cm.
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Firma MOSER (zał. 1857)
Lot No.606
Zestaw toaletowy - 3 flakony
szkło kryształowe, barwione w masie, cytrynowo-żółte; metal niklowany;
Czechosłowacja, Karlovy Vary, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł
estymacja: 3 200 - 4 000 zł
Lot No.
608
Zestaw 6 szkieł art déco
szkło przeźroczyste, bezbarwne, z lazurą miodową; każde szkło w innym rozmiarze.
Czechy, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Czechy, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Manufaktura Majoliki Michała Piotra Radziwiłła w Nieborowie
Lot No.611
Waza dekoracyjna z Zeusem i Chronosem na rydwanach
majolika, szkliwo cynowe, farby wysokich temperatur; wys. 46 cm;
Polska, lata ok. 1880-1890.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Polska, lata ok. 1880-1890.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
12 000 zł
Lot No.
612
Amfora neorenesansowa z dwiema miniaturami rodzajowymi
majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe; wys. ok. 56 cm;
Włochy, wytwórnia nieustalona, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Miśnia, Staatliche Porzellan Manufaktur
Lot No.614
Talerz dekoracyjny ze złoconą gałązką dębową
porcelana, dekoracja reliefowa, złocenia;
XX w. (okres międzywojenny?)
estymacja 1700 - 2000 zł
XX w. (okres międzywojenny?)
estymacja 1700 - 2000 zł
Lot No.
616
Para naczyń toaletowych (na wodę toaletową i krem?)
porcelana, farby naszkliwne złocenia; wys. 13,2 cm;
Francja, Paryż lub Limoges?, 2 poł. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja 3000 - 3600 zł
estymacja 3000 - 3600 zł
Kadyny, Królewska Wytwórnia Majoliki
Lot No.618
Leżący łoś
glinka terakotowa, szkliwo brązowe matowe;
model Arthura Steinera (1885-1960), lata 30. XX w.
estymacja 2500 - 3000 zł
estymacja 2500 - 3000 zł
Christofle et Cie (zał. 1830)
Lot No.702
Kufel
plater częściowo złocony cechowany; wys. 28 cm.
Paryż, lata 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Paryż, lata 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 200 zł