Alicja HALICKA (1894-1975)
Lot No.1
Motyw z Krzemieńca
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: Halicka
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: Halicka
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
11 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Lot No.3
Motyw podgórski - karta ze szkicownika
akwarela, papier; 8 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JS
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: JS
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
9 000 zł
Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)
Lot No.5
Chorągiew Bogarodzicy, 1855
akwarela, gwasz, ołówek, papier; 35 x 28,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: mal. Walery Eliasz 1855
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
5 000 zł
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Lot No.9
Szwoleżer [Żołnierz 1. Pułku Szwoleżerów - Lansierów Gwardii Cesarskiej], 1909
olej, płótno naklejone na tekturę; 24,8 x 32,8 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Rozwadowski / 1909 (zatarte).
estymacja: 35 000 - 50 000 zł
estymacja: 35 000 - 50 000 zł
44 000 zł
Jan KONARSKI (XIX/XX w.)
Lot No.10
Jadą wozy
olej, płótno; 80 x 110 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
estymacja: 70 000 - 80 000 zł
sygn. p. d.: J. Konarski
estymacja: 70 000 - 80 000 zł
60 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.11
Wesele krakowskie
olej, tektura; 18 x 25 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmeliński
estymacja: 5 200 - 6 200 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmeliński
estymacja: 5 200 - 6 200 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.13
Trzykonny zaprzęg
olej, deska; 34 x 62 cm;
sygn. p. d.: … (ryta w warstwie malarskiej, nieczytelna).
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.15
Postać czytającego Żyda
olej, tektura; 48 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: E Erb
estymacja: 21 000 - 25 000 zł
sygn. p. d.: E Erb
estymacja: 21 000 - 25 000 zł
27 000 zł
Nathan GUTMAN (1898-1987)
Lot No.16
W synagodze
olej, płótno; 61,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: N Gutman
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d.: N Gutman
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
4 600 zł
Adolf BEHRMANN (1876-1942)
Lot No.18
Stary Arab
pastel, tektura; 59,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Behrmann
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: Behrmann
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Lot No.19
Umizgi arabskie
olej, płótno;
38,7 x 49 cm;
sygn. l. d.: Szewczenko
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
38,7 x 49 cm;
sygn. l. d.: Szewczenko
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
1 900 zł
Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Lot No.20
Przy schodach
olej, tektura fakturowana; 57 x 45 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Adolf BEHRMANN (1876-1942)
Lot No.21
Motyw z orientalnego miasta
olej, tektura; 28 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Behrmann
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: Behrmann
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Konstanty BRANDEL (1880-1970)
Lot No.22
Adrienne, profil duży, stan I, ok. 1927
akwaforta, papier; 28,9 x 20,7 cm;
sygn. l. d.: KB
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
sygn. l. d.: KB
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.24
Cela 45 na Pawiaku w roku 1942
długopis, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 42
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.25
Okrągły stół, ok. 1960
piórko, tusz, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: maja
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: maja
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Roman SIELSKI (1903-1990)
Lot No.26
Kobiety na plaży, 1937
gwasz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 36 cm;
sygn. l. d. monogramem wiązanym
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.28
Na plaży [Nad Bałtykiem koło Sopotu]
olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)
Lot No.30
Na rynku targowym
akwarela, papier; 29,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ST. MASŁOWSKI
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
sygn. l. d.: ST. MASŁOWSKI
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Karol MONDRAL (1880-1957)
Lot No.32
Na targu, 1926
akwaforta, papier; 19,5 x 34 cm (wymiar odcisku płyty);
sygn. i dat. p. d.: K. Mondral 1926 (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
2 000 zł
Lot No.35
Kwitnące róże
ołówek, papier; 30 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Lot No.37
Białe kwiaty w doniczce, 1924
olej, tektura; 39 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Maurice BLOND (1899-1974)
Lot No.39
Kwiaty w dzbanie
olej, płótno; 35,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: M. Blond
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
sygn. p. d.: M. Blond
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
2 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.41
Bukiet kwiatów, 1916
olej, płótno dublowane; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1916 / W. de Terlikowski
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
5 500 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Lot No.42
Pejzaż z chatami, 1932
olej, płótno; 36 x 35 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: Rzepiński
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 500 zł
Stanisław PIZL (1896-1968)
Lot No.44
Pejzaż z wierzbami
olej, sklejka; 27 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pizl
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
sygn. p. d.: Pizl
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Lot No.46
Pejzaż
olej, płótno; 40,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: Schreter
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. l. d.: Schreter
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Zenon KONONOWICZ (1903-1971)
Lot No.48
W parku
olej, płótno, 46 x 62 cm;
sygn. p. d.: Bosy
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. p. d.: Bosy
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 500 zł