Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Lot No.98
Dziewczynka z lalką
akwarela, papier; 40 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ZPronaszko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: ZPronaszko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 500 zł
Józef SZCZĘSNY (1885-1968)
Lot No.100
Krysia
pastel, papier; 48 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. g.: J. Szczęsny
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. l. g.: J. Szczęsny
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Henryk SZADKOWSKI (1937-2013)
Lot No.101
Półakt - Eleonora
pastel, papier; 60,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. g.: H. Szadkowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. g.: H. Szadkowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
4 300 zł
Leopold GOTTLIEB (1879-1934) - ?
Lot No.102
Studium postaci
węgiel, papier (uzupełniany); 44,5 x 31 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Henryk BERLEWI (1894-1967)
Lot No.103
Portret Ewy Schwarz, 1916
ołówek, papier; 41 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. wraz z datą i opisem l. d.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
5 500 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1826)
Lot No.105
Przy sztaludze, ok. 1902
ołówek, papier; 21 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
1 800 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1826)
Lot No.106
Siedząca kobieta, 1902
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile), l. g. data: 13/X 02 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
2 000 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.107
Szkice głów
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
1 800 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.108
Warsztaty malarskie
ołówek, papier; 16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile podpisu)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
3 000 zł
Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Lot No.109
Projekt okładki miesięcznika „TWÓRCZOŚĆ”
ołówek, brązowy papier; 29 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K.P. (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
sygn. p. d.: K.P. (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
900 zł
Artysta nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.110
Portret kobiety w perłach
węgiel, biel w światłach, papier; 58 x 49 cm (owal);
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
1 500 zł
Róża BRANICKA [z Potockich] (1782-1862)
Lot No.111
Spotkanie na drodze
akwarela, gwasz, złota farba, papier; 21,5 x 17,8 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy),
sygn. l. d. sceny rodzajowej: Róża Branicka
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
7 000 zł
Eugene Gabriel ANDRÉ, XIX / XX w.
Lot No.112
Indyki
olej, płótno; 53 x 44 cm;
sygn. p. d.: ANDRE;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: ANDRE;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)
Lot No.113
Góralik
akwarela, papier; 73 x 57 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: Augustynowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
BATI, XX w.
Lot No.114
Akt leżącego młodzieńca
olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: bati (słabo czytelnie).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Lot No.115
Przy lekturze
olej, płótno; 51 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.118
Para portretów z epoki biedermeier
1. Portret mężczyzny - olej, blacha; 47,5 x 35,5 cm;
2. Portret kobiety - olej, blacha; 47,5 x 35,5 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Christian Friedrich MALI (1832-1906)
Lot No.121
Scena rodzajowa, 1877
olej, płótno; 93 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Christian Mali, Munchen 1877 (dwie ostatnie cyfry słabo czytelne)
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.
Lot No.123
Święty Jan Nepomucen
olej, płótno; 42 x 32 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
1 000 zł
Jules CLERSON (1876-?)
Lot No.126
Statki przy plaży
olej, płótno dublowane; 36 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Clerson 1898 (trzecia cyfra słabo czytelna).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
C. DELORI, XIX w.
Lot No.129
Para grafik
grafika barwna (chromolitografia), papier; 20,3 x 15 cm;
prace sygnowane.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
prace sygnowane.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Franciszek SMUGLEWICZ (1745-1807) - według
Lot No.131
Bolesław II Szczodry
miedzioryt, podmalowana akwarelą, papier naklejony na karton;
38,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Jan MATEJKO (1838 -1893)
Lot No.133
Para drzeworytów
1. Jan Dziaduski, 1871
2. Kuchnia w zamku Wiśnickim, 1874 - 1876
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Adam STYKA (1890-1959)
Lot No.135
Rozsypane perły (Les Perles Éparpillées)
wyd. Paryż, M. Chuilliat, 1923 r.;
Wacyf Boutros-Ghali (1878-1958).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Lot No.
136
ORBIS TERRARUM
[GRECJA],
[AMERYKA POŁUDNIOWA],
[JAPONIA]
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
[AMERYKA POŁUDNIOWA],
[JAPONIA]
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
900 zł
Lot No.
137
Malarstwo Polskie
Album 82 reprodukcji klasyków malarstwa polskiego
przełomu XIX/XX wieku.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
przełomu XIX/XX wieku.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
700 zł
Lot No.
139
Sztuka 1897 - 1922
Kraków, 1922; 28 x 23 cm; wydawca: Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka”.
Nakład H. Altenberga, Gubrynowicza i Syna.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Peder Marius JENSEN (1883 - ok.1925)
Lot No.202
Bażant
brąz, marmur; wys. 36,5 cm; dł. 46 cm; szer. 13 cm.
Dania / Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł
Dania / Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł