Leszek STAŃKO (1925-2011)
Lot No.49
Widok na Tatry
olej, płótno; 58,5 x 78,5 cm (w świetle opraw);
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Gustaw ROGALSKI, XX w.
Lot No.51
Grodzisko - Ojców, 1926
akwarela, tektura; 58 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: GUSTAW Rogalski / 1926 / Grodzisko - Ojców
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)
Lot No.55
Stroje góralskie - projekty stroi góralskich
akwarela, gwasz, papier naklejony na grafitowy karton;
22,5 x 27 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.57
Wierzby, 1937
olej, sklejka; 40,5 x 50,5 cm;
opis autorski na odwrocie: KAMOCKI / KRZĘCIN / 1937
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
14 000 zł
Hubert MIKULSKI, XX w.
Lot No.58
Droga w lesie, 1958
akwarela, papier; 34,3 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: H. Mikulski 1958 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.60
Wierzba nad potokiem
gwasz, papier; 32 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. p. d.: S Jaxa
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
6 000 zł
Antoni BARTKOWSKI (1891-1974)
Lot No.62
Południe w Maxbergu (Czechy)
olej, tektura; 24,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: Bartkowski / ... (? - dalej napis nieczytelny)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Mario MIRABELLA (1870-1931)
Lot No.64
Widok na Taorminę i wulkan Etna
olej, płótno; 54 x 95 cm;
sygn. l. d.: M.Mirabella
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: M.Mirabella
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
17 000 zł
Antoni WIPPEL (1882-1969)
Lot No.65
Motyw rzymski z pomnikiem Wiktora Emanuela
akwarela, papier naklejony na tekturę; 36,5 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana p. d.: A Wippel / Roma.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.66
Katedra w Palermo, 1938
ołówek, papier; 22,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: StMrożewski / Palermo 38
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł
800 zł
Adam MIĘDZYBŁOCKI (1885-1956)
Lot No.67
Łazienki Królewskie - Pałac na Wodzie
olej, tektura; 27,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: A. Międzybłocki
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: A. Międzybłocki
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Andrzej OLEŚ (1886-1952)
Lot No.69
Sukiennice od ul. św. Jana - Kraków
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Oleś
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. p. d.: A. Oleś
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 500 zł
Sylweriusz SASKI (1863-1954)
Lot No.70
Drewniana kaplica na Jaszczurówce, 1934
olej, płótno; 55,5 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Sylw. Saski / 1934. / Jaszczurówka
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Edward MATUSZCZAK (1906-1965)
Lot No.71
Podhalański kościółek, 1947
olej, płótno; 34 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Matuszczak / 1947
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Antoni KIERPAL (1898-1960)
Lot No.73
Motyw z warszawskiej Starówki
olej, płótno naklejone na tekturę; 19,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: A Kierpal.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. p. d.: A Kierpal.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 300 zł
Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)
Lot No.74
Widoki na Piotrków Trybunalski
1. Panorama Piotrkowa Trybunalskiego, 1944
2. Widok na Piotrków Trybunalski, lata 40.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
1 700 zł
Adolf HYŁA (1897-1965)
Lot No.75
Chaty, 1938
olej, tektura; 38 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Adolf Hyła 938
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Aniela CUKIERÓWNA (1900-1944)
Lot No.76
Dachy
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24 x 25,5 cm;
sygn. p. g.: Cukier (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
7 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.77
Fragment wnętrza
olej, tektura; 17 x 23,3 cm;
napis. l. d.: S.F.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
napis. l. d.: S.F.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.78
Wizyta
olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
9 500 zł
Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)
Lot No.80
Martwa natura z jabłkami
olej, tektura; 48,5 x 65 cm;
sygn. p. g.: Zofia Albinowska
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
sygn. p. g.: Zofia Albinowska
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
6 000 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Lot No.82
Róże w wazonie, 1946
olej, karton naklejony na tekturę; 91 x 69 cm;
sygn. i dat. p. g.: Teod. Grott 46 (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Walter SPITZER (ur. 1927)
Lot No.86
Dla Isis
akwarela, gwasz, papier; 65 x 49 cm (w świetle passepartout);
sygn. p. d.: W. Spitzer
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. p. d.: W. Spitzer
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Walter SPITZER (ur. 1927)
Lot No.89
W drodze na targ
olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: W. Spitzer
estymacja: 5 700 - 6 800 zł
sygn. l. d.: W. Spitzer
estymacja: 5 700 - 6 800 zł
Natan GUTMAN (1898-1987)
Lot No.90
Taniec żydowski
olej, płótno; 38,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: NGutman
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. p. d.: NGutman
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
5 000 zł
Issachar Ber RYBACK (1897-1935)
Lot No.91
Mały skrzypek i żebrak
olej, ołówek, sklejka; 40,5 x 37 cm;
sygn. l. d.: I. RYBACK
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. l. d.: I. RYBACK
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Lot No.92
Scena oniryczna w hołdzie Chagallowi
olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: I. Ryback
estymacja: 7 600 - 8 600 zł
sygn. l. d.: I. Ryback
estymacja: 7 600 - 8 600 zł
6 800 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.93
Modlitwa Arabów
pastel, papier; 46,5 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski senior
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
13 000 zł
Alessio ISSUPOFF (1889-1957)
Lot No.95
Portret kobiety, 1945
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Alessio Issupoff
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: Alessio Issupoff
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
28 000 zł