Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Lot No.1
Kościółek na Litwie, 1903
autolitografia barwna, papier; 37,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: F. Ruszczyc (na kamieniu)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
5 500 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.2
Dęby w Białowieży, 1921
ołówek, kredka litograficzna, akwarela, papier;
36 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
30 000 zł
Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Lot No.3
Pejzaż - Szkic do obrazu Wisła, ok. 1895
ołówek, papier; 12,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu w obrębie obrazu napis
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
u dołu w obrębie obrazu napis
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
17 000 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.5
Odaliska
pastel, papier; 68,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "Odaliska" / F.M. Wygrzywalski
estymacja: 28 000 - 33 000 zł
estymacja: 28 000 - 33 000 zł
70 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.6
Studium głowy dworzanina
akwarela, brązowy papier; 25 x 22 cm;
sygn. l. d.: JM
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
sygn. l. d.: JM
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
40 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.12
Ułan spod Savony [Żołnierz 1. pułku Ułanów Austriackich], 1891
olej, deska; 41 x 31,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adalbert von Kossak _ 1891
estymacja: 85 000 - 90 000 zł
estymacja: 85 000 - 90 000 zł
80 000 zł
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Lot No.13
Oficer Artylerii Konnej Księstwa Warszawskiego
olej, tektura; 27 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zygmunt Rozwadowski / 1909 -
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
37 000 zł
Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)
Lot No.15
Trójka - Pędzące konie
olej, płótno; 60 x 75 cm ( w świetle ramy);
sygn. p. d.: M.Krzyżak
estymacja: 4 600 - 5 500 zł
sygn. p. d.: M.Krzyżak
estymacja: 4 600 - 5 500 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.16
Do miasta, 1990
olej, płótno; 69,5 x 119,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 90
estymacja: 5 300 - 6 400 zł
estymacja: 5 300 - 6 400 zł
4 800 zł
Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)
Lot No.17
Zaprzęg
olej, tektura; 48 x 70 cm;
sygn. l. d.: JanKotowski (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 900 zł
estymacja: 4 000 - 4 900 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.19
Przejście przez las, 1919
olej, deska; 58 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak 1919
estymacja: 29 000 - 34 000 zł
estymacja: 29 000 - 34 000 zł
26 000 zł
Heinrich Maria STAAKMANN (1852-1940)
Lot No.20
Jeźdźcy na stepie - para obrazów
olej, płótno; 22,5 x 34 cm;
sygn. i dat.: H. Staakmann / M 22 (jeden obraz l. d., drugi obraz p. d.).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)
Lot No.22
Weselna sanna, 1941
olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Gąsienica Szostak / 1941
estymacja: 7 600 - 8 600 zł
estymacja: 7 600 - 8 600 zł
Nathan GRUNSWEIGH (1880-1956) - przypisywany
Lot No.25
Pejzaż z cyprysami, 1949
pastel, papier; 22 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G. 49
estymacja: 7 600 - 8 600 zł
sygn. i dat. p. d.: G. 49
estymacja: 7 600 - 8 600 zł
Henryk GRUNWALD (1904-1958) - przypisywany
Lot No.27
Parowiec na rzece
olej, płótno; 51 x 65,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Rudolf MYŚLIWIETZ (1900-1977)
Lot No.28
Karkonosze
olej, płótno; 75 x 95 cm;
sygn. l. d.: R Myśliwietz
estymacja: 6 600 - 7 600 zł
sygn. l. d.: R Myśliwietz
estymacja: 6 600 - 7 600 zł
6 000 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.29
Sztorm, 1938
gwasz, tektura; 69 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1938
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
14 000 zł
Carl O'LYNCH VON TOWN (1869-1947)
Lot No.30
Marina w Portovenere
olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 52 cm;
sygn. l. d. O’Lynch
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d. O’Lynch
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.32
Studnia ze źródłem pośród pól, ok. 1908
olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW; na odwrocie owalna pieczęć i nr 000681
estymacja: 12 000 - 13 000 zł
estymacja: 12 000 - 13 000 zł
11 000 zł
Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)
Lot No.33
Przydrożna kapliczka
akwarela, papier; 27,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: S. Bieszczad
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. śr. d.: S. Bieszczad
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Zdzisław JASIŃSKI (1863-1932)
Lot No.34
Przed chatą
akwarela, tektura;
33 x 43 cm;
sygn. l. d.: ZD. JASIŃSKI
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
33 x 43 cm;
sygn. l. d.: ZD. JASIŃSKI
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
6 500 zł
Tadeusz POPIEL (1863-1913)
Lot No.35
Pejzaż z sosnami
olej, płótno; 40 x 28 cm;
sygn. p. d.: T. Popiel
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
sygn. p. d.: T. Popiel
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Ada KOPETZKY, XIX / XX w.
Lot No.36
Pejzaż z wierzbami, 1900
olej, płótno;
25 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.:
Ada Kopetzky / 1900
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
25 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.:
Ada Kopetzky / 1900
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 700 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.37
Pejzaż letni ze stawem
olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Ludwik LESZKO (1890-1957)
Lot No.39
Pejzaż zimowy, 1929
olej, tektura; 52 x 79 cm;
sygn. i dat. l. d.: Leszko / 1929
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)
Lot No.41
Wierzby nad rzeką, 1930
olej, płótno; 136 x 190,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Wąsowicz / 1930
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
13 500 zł
Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)
Lot No.42
Samotna brzoza
pastel, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: WŻaboklicki
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
sygn. l. d.: WŻaboklicki
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.43
Strumień zimą
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Włodzimierz NAŁĘCZ (1865-1946)
Lot No.44
Pejzaż wiosenny - Nad zatoką
olej, płótno; 48 x 54 cm;
sygn. l. d.: Wł. Nałęcz
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
sygn. l. d.: Wł. Nałęcz
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.45
Leśna droga z wrzosami
olej, tektura; 67,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
4 000 zł
Roman BRATKOWSKI (1869-1954)
Lot No.46
Pejzaż z kwitnącym drzewem
olej, tektura; 29,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: Bratkowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Zbigniew PRONASZKO (1885-1958) - ?
Lot No.48
Chaty u podnóża gór
olej, płótno; 23 x 30 cm;
sygn. p. d.: Z. P.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
sygn. p. d.: Z. P.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 200 zł