Tadeusz STASIAK (1891-1944)
Lot No.49
Koniec lata
olej, tektura; 44,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Stasiak
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Tadeusz Stasiak
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Judyta SOBEL (1924-2012)
Lot No.50
Wnętrze z bukietem kwiatów
olej, płótno; 61 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
sygn. p. d.: J. SOBEL
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
5 800 zł
Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)
Lot No.52
Bukiet kwiatów, ok. 1930
olej, płyta; 74 x 154 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Zawadziński
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
sygn. p. d.: Zawadziński
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
3 700 zł
Kazimierz ŁOTOCKI (1882-1942)
Lot No.53
Oset, ok. 1919
olej, tektura; 18 x 15 cm;
sygn. l. d.: K. ŁOTOCKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: K. ŁOTOCKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 500 zł
Joachim BANSKI, XX w.
Lot No.54
Kwiaty w wazonie, 1940
akwarela, papier; 59 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Joachim Banski. / 31.8.40
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Samuel OSTROWSKY (1885/6-1946)
Lot No.56
Słoneczniki w wazonie, 1942
olej, tektura; 69 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w pionie: OSTROWSKI / 1942
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.59
Pejzaż śródziemnomorski
olej, tektura; 44,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
5 000 zł
Józef GURANOWSKI (1852-1922)
Lot No.60
Pejzaż z rozlewiskiem
olej, płótno; 80 x 143 cm;
sygn. p. d.: J.Guranowski
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: J.Guranowski
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
6 000 zł
Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)
Lot No.63
Pejzaż z okolic Puszczy Świsłockiej, przed 1928
olej, tektura; 30,5 x 42 cm;
na odwrocie odręczny napis
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
na odwrocie odręczny napis
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
14 000 zł
Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)
Lot No.64
Wypas koni
olej, płótno; 65,5 x 93,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek - 76
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)
Lot No.65
W drodze, 1924
olej, płótno; 60,5 x94 cm;
sygn. l. d.: ZJózefczyk 24
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
sygn. l. d.: ZJózefczyk 24
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
5 800 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.67
Sanna
olej, płótno; 56 x 77 cm;
sygn. p. d.: EMesjasz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: EMesjasz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 800 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.69
Zimową porą, 1983
olej, płyta; 26,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: EMesjasz / 1983
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
1 400 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.70
Pytanie o drogę, 1939
olej, tektura, 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy (słabo widoczny napis) Kossak / 1939
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
15 000 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.72
Góral z gajdą
pastel, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. p. d. St. Górski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d. St. Górski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.74
Wiejskie kobiety
olej, tektura; 65,5 x 95,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
10 000 zł
Jechiel Hilary PACANOWSKY (1896-1967)
Lot No.75
Ruda, 1947
olej, płótno; 44,5 x 32 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pacanowsky / 47
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Josef PRESSER (1907-1967)
Lot No.77
Głowa dziewczyny
gwasz, ołówek, papier; 21 x 15 cm;
sygn. l. d.: Presser (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
1 600 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.80
Modelka w pracowni [Esmeralda], 1966
olej, płótno; 49 x 34,5 cm;
estymacja: 4 800 - 5 500 zł
estymacja: 4 800 - 5 500 zł
4 500 zł
Dariusz KALETA (ur. 1960)
Lot No.81
Głowa Żyda
olej, płótno;
50 x 40 cm;
sygn. p. g.: Dariusz Kaleta
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
50 x 40 cm;
sygn. p. g.: Dariusz Kaleta
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.82
Portret kobiety
olej, płótno;
60 x 50 cm.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł
60 x 50 cm.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł
Józef MĘCINA- KRZESZ (1860-1934)
Lot No.84
Kobieta z bratkami [Główka], 1934
olej, sklejka; 48 x 36,5 cm;
sygn. p. g.: J. Męcina Krzesz oraz data l. g.: 934.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
8 000 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Lot No.85
Kwitnące drzewo
olej, tektura fakturowana; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Sylweriusz SASKI (1864-1954)
Lot No.87
Chata pod lasem, 1924
olej, płótno; 50,5 x 85,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sylw Saski / 1924
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Józef CHLEBUS (1893-1945)
Lot No.90
Pejzaż jesienny z drogą
olej, płótno; 68 x 99 cm;
sygn. p. d.: J. Chlebus
estymacja: 7 200 - 8 000 zł
sygn. p. d.: J. Chlebus
estymacja: 7 200 - 8 000 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.92
Morskie Oko
olej, płótno; 23,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
4 500 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Lot No.93
Tatry w śniegu
olej, tektura; 29 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
sygn. p. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
14 000 zł
Emil RIECK (1852-1932)
Lot No.95
Jeleń
olej, płótno; 60 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: E. Rieck
estymacja: 7 500 - 8 000 zł
sygn. l. d.: E. Rieck
estymacja: 7 500 - 8 000 zł