Lot No.: 841
Sepet podróżny na szkła do nalewek lub likierów
drewno, brąz złocony, mosiądz; wys. 28 cm; szer. 34 cm; głęb. 26 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
W formie drewnianej, wspartej na 4 spłaszczonych kulkach skrzynki z wyoblonymi narożami, zamykanej na kluczyk. Wieko połączone ze ścianką frontową zawiasem, odkładane. Na wieku i froncie inkrustacja w formie ażurowych, owalnych kartuszy z motywem wici roślinnej. Po bokach antabki z brązu. Boczne ścianki odchylane, na pionowych zawiasach. Krawędzie skrzynki wykończone ozdobnymi listwami z brązu. Wewnątrz wydzielone miejsca na szkła (niezachowane): pośrodku wkład z czterema przegródkami na karafinki, z ażurowym uchwytem z brązu; po bokach ozdobne statywy z brązu, z pierścieniowymi gniazdami na 8 kieliszków.
2 600 zł