Przemysław KWIEK (ur. 1945)
Lot No.349
Maki i bzy
olej, płótno, spawana krata; wymiar obrazu: 50 x 61 cm; wymiar całej kompozycji przestrzennej: 65 x 80 x 80 cm;
obraz sygn. p. d.: PKwiek;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
obraz sygn. p. d.: PKwiek;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Aleksander KOZERA (ur.1976)
Lot No.351
Domy II, 2007
olej, akryl, tempera, płótno; 130 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ALEKSANDER KOZERA / "DOMY II" / 2007 / OLEJ, AKRYL, TEMPERA / 130 x 180 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Arkadiusz RUCHOMSKI (ur. 1978)
Lot No.352
Puls brzozy, 2017
akryl, farby olejno-żywiczne, płótno, sklejka, kora brzozy; 76 x 124 x 7 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ARuchomski / "PULS BRZOZY' 2017.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 000 zł
Ernest STUNŻANS (ur. 1985)
Lot No.353
Arch, 2020
akryl, deska; 200 x 200 cm;
sygn. i dat. p. d.: 20 / E.Stunżans.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 500 zł
Alfred ABERDAM (1894-1963)
Lot No.355
Postaci, 1955
olej, płótno naklejone na tekturę; 18 x 16 cm;
sygn. i dat. p. d.: 55 / Aberdam;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)
Lot No.356
Bez tytułu (27), 1988
akryl, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz ' 88;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 000 zł
Gabriela STASZAK (ur. 1992)
Lot No.357
Dom, 2018
olej, płótno; 110 x 136 cm;
sygn. na odwrocie, blejtramie: Gabriela Staszak.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Janusz KACZMARSKI (1931-2009)
Lot No.359
Wnętrze pomnikowe, 1982
olej, płótno; 114 x 60 cm;
opis autorski na odwrocie
estymacja 3 500 - 4 500 zł
opis autorski na odwrocie
estymacja 3 500 - 4 500 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.361
Pejzaż z Norwegii z łódkami, 1988
olej, płótno; 85,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
17 000 zł
Maria NICZ-BOROWIAKOWA (1896-1944)
Lot No.363
Kompozycja
olej, sklejka; 52 x 62 cm;
na odwrocie nalepka inwentarzowa z Muzeum Sztuki w Łodzi (nr MS/KZ/2839) z autorem, tytułem, techniką wykonania i wymiarami
estymacja: 12 500 - 15 000 zł
estymacja: 12 500 - 15 000 zł
11 000 zł
Klaudiusz JĘDRUSIK (1928-1986)
Lot No.364
Przy stole, 1975
olej, płótno; 38 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: KL. JĘDRUSIK / 75.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
Zbigniew KUPCZYŃSKI (ur. 1928)
Lot No.365
Najlepszy przyjaciel, lata 50. XX w. [1952?]
olej, płótno; 45 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: KUPCZYŃSKI / 195[2] ( ? - ostatnia cyfra słabo czytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Zygmunt LIS (ur. 1931)
Lot No.367
Spaloród, 1970
tempera, olej, płótno naklejone na sklejka; 140 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZLIS 70;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
sygn. i dat. p. d.: ZLIS 70;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Barbara PAŁKA-WINEK (ur. 1958)
Lot No.369
Kompozycja
technika własna, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d.: Pałka Winek.
estymacja: 4 800 - 6 000 zł
sygn. l. d.: Pałka Winek.
estymacja: 4 800 - 6 000 zł
Krzysztof LUDWIN (ur. 1962)
Lot No.371
Energetyczne miasta I, z cyklu: Nerwowy ekspresjonizm, 2016
akryl, płótno; 130 x 100 cm;
sygn. l. d.: LUDWIN;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: LUDWIN;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)
Lot No.372
Jesienne powidoki, 2018
olej, płótno; 71 x 50 cm;
sygn. p. d.: J Żołyniak;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. p. d.: J Żołyniak;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 300 zł
Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)
Lot No.373
Polska III, 2010
olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opis autorski na odwrocie: J. ANTOSZCZYK / Polska III 2010 / o/p / 100 x 100 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Tadeusz ŚWINIARSKI (ur. 1961)
Lot No.375
Kompozycja abstrakcyjna, 2013
olej, płótno; 80 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Świniarski / 2013;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Agnieszka KUREK (ur. 1984)
Lot No.377
Falling 1, 2016
technika mieszana, płótno; 99,5 x 99,5 cm;
na odwrocie opis autorski: Agnieszka Kurek / Mixet Technique / 08.2016 / "Falling 1".
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Krzysztof DUDZIŃSKI [KA DEE] (ur. 1953)
Lot No.379
String quantum entanglement, 2020
akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Dee'20;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
sygn. i dat. l. d.: Dee'20;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Jerzy TOMALA (ur. 1951)
Lot No.381
Świeżo malowane - LXXVIII, 2020
akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i opisany na odwrocie.: Jerzy Tomala / "Świeżo malowane - LXXVII" / NOV. 2020.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Marian BIELAWKA (ur. 1961)
Lot No.383
Lśnienie I, 2004
technika własna (w tym pastel), papier żeberkowy brązowy; 33,5 x 47 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M Bielawka (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Franciszek CZEKAJ (1923-1979)
Lot No.385
Witraż
olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. na odwrocie, na krośnie malarskim: CZEKAJ. FRANC.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Magdalena KIESZNIEWSKA (ur. 1992)
Lot No.387
Siemianowice - Watoły, 2020
olej, płótno; 120 x 140 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis autorski: /SIEMIANOWICE ŚL: WATOŁY / 2020/ MK.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Wojciech MALICKI (ur. 1981)
Lot No.389
Okręt, 2020
olej, płyta; 75 x, 52,5 cm;
sygn. l. d.: Malicki. W.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
sygn. l. d.: Malicki. W.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
Cecylia WODNICKA-ZĄBKOWSKA (ur. 1926)
Lot No.391
Wieczorna chmura, 2011
olej, akryl, płótno; 100 x 120,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: C. WODNICKA 2011;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Zdzisław LACHUR (1920-2007)
Lot No.393
Rodzina
olej, płyta; 44,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: ZLACHUR.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
sygn. l. d.: ZLACHUR.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Stanisław WAŁACH (1919-1983)
Lot No.395
Portret cioci, 1956
olej, tektura; 34 x 41 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis autorski: PORTRET CIOCI / WAŁACH ST. / 1956. R.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł