Rudolf PRIEBE (1889-1956)
Lot No.49
Łodzie
olej, płótno; 60,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Priebe
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. p. d.: Priebe
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 400 zł
Adolf BEHRMANN (1876-1942)
Lot No.50
Wieczór na przystani
olej, płótno; 36 x 47 cm;
sygn. l. d.: Behrmann
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. l. d.: Behrmann
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
5 000 zł
Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.51
Łodzie rybackie na brzegu
olej, sklejka; 16,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Dzierżencki
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
sygn. p. d.: E Dzierżencki
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Józef RYSZKIEWICZ (1856-1925)
Lot No.52
Nokturn nadwodny, 1921
olej, tektura fakturowana; 36 x 47,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Józef Ryszkiewicz / 1921 r.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 500 zł
Allan STIG (1925-)
Lot No.54
Widok na zatokę
olej, płyta pilśniowa; 31,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: Stig Allan
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
sygn. p. d.: Stig Allan
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Wacław DAWIDOWSKI (1882-1962)
Lot No.56
Łódź na plaży w Jastarni, 1935
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jastarnia Bór 935. / W. Dawidowski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.59
Ponte alla Carraia we Florencji
gwasz, tektura; 17 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
sygn. p. d.: S Jaxa
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
6 000 zł
Iwan TRUSZ (1869-1940)
Lot No.62
Morze
olej, tektura; 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. Iw. Trusz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. l. d. Iw. Trusz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)
Lot No.64
Pejzaż morski z Bretanii
olej, płótno; 59 x 82,5 cm;
sygn. l. d.: W. Ślewiński
estymacja: 200 000 - 250 000 zł
sygn. l. d.: W. Ślewiński
230 000 zł
Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)
Lot No.65
Modlitwa Arabów
olej, płótno; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: F. K. Wygrzywalski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)
Lot No.66
Rybacy ciągnący sieć
olej, płótno, 60,5 x 90 cm;
sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 000 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.67
Turcy - dywaniarze, ok. 1935
olej, płótno; 55,5 x 76 cm;
sygn. i opisany p. d.: Ferhan / F.M. Wygrzywalski
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
20 000 zł
Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)
Lot No.68
Wnętrze krakowskiej kamienicy, 1935
olej, sklejka; 67,5 x 59 cm;
sygn. i dat. śr. d.: 1935 AMaślakiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.70
Martwy ptaszek, 1961
olej, płyta pilśniowa; 20,5 x 28,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman / 1961
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
7 000 zł
Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)
Lot No.72
Ukwiecone ogrodzenie
olej, tektura; 50 x 34 cm;
sygn. p.d.: HENRYK UZIEMBŁO
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p.d.: HENRYK UZIEMBŁO
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 300 zł
Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)
Lot No.75
Pejzaż zimowy z rzeką i mostem
olej, tektura; 21 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JPieniążek (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.76
Przydrożna kapliczka
olej, płótno;
34 x 50 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
34 x 50 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Franciszek Roman RUTKOWSKI (1892-1940)
Lot No.77
Jesień
olej, tektura; 70 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Fr. Rom. Rutkowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)
Lot No.79
Pejzaż zimowy
olej, sklejka; 49 x 59,5 cm; sygn. p.g. J. Pieniążek (pod ramą)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Emil LINDEMAN (1864-1945)
Lot No.81
Pejzaż o zmierzchu
olej, tektura fakturowana; 11 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Lindeman
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. l. d.: E. Lindeman
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 600 zł
Józef CHLEBUS (1893-1945)
Lot No.84
Pejzaż zimowy z chatami
olej, płótno naklejone na tekturę;
16,5 x 30,5 cm; sygn. p. d.: J. Chlebus
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.86
Widok na kościół, 1960
olej, tektura; 34 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 60
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.88
Pejzaż podgórski z potokiem, 1960
olej, tektura; 30 x 32 cm;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.89
Widok na Tatry, 1960
olej, tektura; 17 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FWójcik 60
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. l. d.: FWójcik 60
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 900 zł
Stanisław DACZYŃSKI (1856 - ?)
Lot No.90
Pejzaż górski
olej, płótno dublowane; 46 x 71 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Tadeusz KUREK (1906-1974)
Lot No.91
Para obrazów
1. Szałasy w górach
2. Pejzaż zimowy
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
2. Pejzaż zimowy
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 200 zł
Malarz nieokreślony, węgierski (?), 1.poł. XX w.
Lot No.93
Martwa natura z jabłkami
olej, płótno; 80,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: Nagy (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Józef KOWNER (1895-1967)
Lot No.95
Martwa natura z paletą i pudełkiem z farbami, 1949
olej, płótno; 38 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kowner / 49
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
estymacja: 8 500 - 9 500 zł