EDME SAMSON
Lot No.: 621
Para wazek z pokrywami, z dekoracją emaliową, kwiatową i herbami, w typie chińskiej porcelany eksportowej (Armorial Style)
porcelana, farby naszkliwne, biała farba emaliowa (wypukła), złocenia, oprawa srebrna;
wys. 21,5 cm; Francja, Paryż, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
porcelana, farby naszkliwne, biała farba emaliowa (wypukła), złocenia, oprawa srebrna; dekoracja wypukła ze śladami zaczernienia i niewielkimi ubytkami;
wys. 21,5 cm; sygn. (obie wazki): naszkl. czerwienią żelaza znaki imitujące chińskie ideogramy, małe prostokąciki złotem (na innej sygnaturze?).
Francja, Paryż, 2 poł. - kon. XIX w.
Dwie wazy owoidalne, o obręczowych szyjkach i płaskich pokrywach z kołnierzem; szyjki i krawędzie pokryw w oprawie srebrnej (?). Wokół brzuśców i na pokrywach dekoracja w stylistyce dalekowschodniej: cienki wypukły ornament białą emalią z motywami gałązek bambusa oraz prostokątnymi, wielokątnymi i trójlistnymi polami, uzupełniony barwnymi gałązkami i rzutami kwiatowymi oraz suchymi gałązkami z fioletowymi owocami. Na froncie waz herb podtrzymywany przez dwa lisy (?) siedzące na labrach, zwieńczony klejnotem, z błękitną banderola z dewizą CONFIDO (ufam) u dołu. Przy krawędziach szlak złoconych trójlistków.
Znane są wyroby wytwórni Samsona z analogiczną dekoracją (herbatnica i kubek w ofercie internetowej).