Grzegorz L. PIOTROWSKI (ur. 1976)
Lot No.350
Syrena, 2011
akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: PIOTROWSKI 11';
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)
Lot No.352
Trzy barwy, 2018
technika własna, płyta; 65 x 65 cm;
sygn. p. d.: IJ (monogram wiązany);
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Marek PALUCH (ur. 1954)
Lot No.353
Mój kawałek nieba, 2017
Fotografia barwna, papier; 75 x 48, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: MAREK PALUCH / "MÓJ KAWAŁEK NIEBA" 1986-2017 / 1/5.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
2 400 zł
Zygmunt CZYŻ (1940-2003)
Lot No.354
Zaklęcie
olej, płótno; 82 x 102 cm;
sygn. p. d.: Zygmunt Czyż;
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
sygn. p. d.: Zygmunt Czyż;
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
2 500 zł
Maciej BIENIASZ (ur. 1938)
Lot No.356
Słońce, 1966
olej, płótno; 73 x 83 cm;
na odwrocie opis autorski: MACIEJ BIENIASZ / "SŁOŃCE" / OL/ PL. / 1966 oraz liczne adnotacje i nalepki.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Agnieszka ŁAKOMA (ur. 1980)
Lot No.358
Fleur 11, 2019
olej, płótno; 80 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: Fleur 11 / Agnieszka / Łakoma 2019.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Mariusz KRUK (ur. 1952)
Lot No.360
Meandra, 2003
pastel, papier; 35 x 50 cm (w świetle oprawy);
Lit.: Kolekcja Pakoska. Sztuka polska, katalog wystawy, red. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 151, poz. 12
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Krzysztof KIWERSKI (ur. 1948)
Lot No.362
Pocztówka z Santa Monica, 2017
akryl, płótno naklejone na płytę; 80 x 110 cm;
na odwrocie opis autorski: KRZYSZTOF KIWERSKI / " POCZTÓWKA Z SANTA MONICA" / AKRYL 2017.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Urszula ŁOJKO-SMOGORZEWSKA (ur. 1985)
Lot No.363
Tryptyk - Taniec, Powitanie, Sylweta oranta, z cyklu: Ikonostas, 2011
ceramika, szkliwo zbiegające; 27 x 19,5 x 4 cm (każdy);
każda z prac sygn. na odwrocie odpowiednio: 1. U Łojko / Taniec / z cyklu "Ikonostats"; 2. U Łojko / Po
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Józef HOŁARD (1957-2015)
Lot No.364
Z cyklu: Według Umberto Eco, 2008
technika mieszana (ołówek, akryl, collage), papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisana u dołu: Józef Hołard 2008. / Według Umberto Eco (ołówki
estymacja: 800 - 1 000 zł
estymacja: 800 - 1 000 zł
Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)
Lot No.366
Bez tytułu
olej, płótno; 74 x 60 cm;
sygn. p. d.: ĆWIERTNIEWICZ.
estymacja: 1 400 - 2 000 zł
sygn. p. d.: ĆWIERTNIEWICZ.
estymacja: 1 400 - 2 000 zł
1 200 zł
Leszek MISIAK (ur. 1943)
Lot No.368
Ziemia, 2014
tempera jajowa, olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: ML (monogram wiązany);
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Henryk WÓJCIK (1920-2009)
Lot No.370
Śmierć gołębia
olej, ozdobne kamienie, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: H. Wójcik;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
sygn. l. d.: H. Wójcik;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Józef GIELNIAK (1932-1972)
Lot No.372
Improwizacja dla Grażynki, 1963/1964
linoryt, bibuła; 20 x 27 cm (wymiar kompozycji), 22 x 28,5 cm (wymiar bibuły w świetle oprawy);
sygn. i opisany wzdłuż dolnej krawędzi: Improwizacja dla Grażyn
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.373
Bez tytułu, 1973
litografia, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
nakład, sygn., dat. u dołu: 57/100 Lebenstein 73 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
1 900 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.374
Trzy kobiety
nakład, sygn., dat. u dołu: 7 / 75 Lebenstein (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lucjan MIANOWSKI (1933 - 2009)
Lot No.376
Zestaw 2 grafik
1. Akt na tle nieba - litografia barwna, papier; 71,5 x 43,5 cm (wymiar odbitki), 78 x 53 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem
estymacja: 2 500 - 4 000 zł
estymacja: 2 500 - 4 000 zł
2 400 zł
Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)
Lot No.378
Bez tytułu
gwasz, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Witold CHOMICZ (1910-1984)
Lot No.380
Szopka krakowska, lata 70.- 80. XX w.
drzeworyt, papier; 32 x 26 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i opisany u dołu: Oryg. drzeworyt Sz. Panu Dyr. Janowi przyjacielowi artystów ofi
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Marcin TOMASZEWSKI (ur. 1971)
Lot No.382
Wojowniczka, 2015
długopis (tusz czarny), gwasz, ołówek, papier; 86 x 64 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)
Lot No.504
Melancholia, 1978/2017
żywica polimerowa barwiona; 50 x 30 cm;
edycja rzeźby: 5/8.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
edycja rzeźby: 5/8.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 000 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.507
Mrówka
brąz patynowany, kamień, 40 x 16 cm;
sygn. na brzuszku od spodu: BCHROMY
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.509
Statuetka pamiątkowa - 750. lat przybycia franciszkanów do Krakowa, 2007
brąz patynowany; 11 x 13 cm;
w centrum gotyckiego portalu, w prześwicie postacie franciszkanów; rv: 1237-2007 / 750-LAT PRZYBYCIA FRANCISZKANÓW DO KRAKOWA.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.511
Statuetka pamiątkowa - Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II, 2003
brąz patynowany na srebrno; 14 x 13 x 2 cm;
av.: ażurowy z postacią Jana Pawła II pośrodku w centrum oraz sklepieniem niebieskim nad głową; rv.: XXV ROCZNICA P
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł