Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)
Lot No.303
Pejzaż z latawcami, 1956
olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: R. ARTYMOWSKI;
estymacja: 6 000 - 9 000 zł
sygn. l. d.: R. ARTYMOWSKI;
estymacja: 6 000 - 9 000 zł
17 000 zł
Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)
Lot No.304
Composition no 2, 1966
technika własna, płyta; 100 x 70 cm;
opis autorski na odwrocie: Composition / no 2 / Zofia A 1966 / Baghdad;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
7 000 zł
Norman LETO (ur. 1980)
Lot No.315
Próbujesz przypomnieć czyjeś usta [Photon Film Support], 2017
olej, płótno; 120 x 160 cm;
na odwrocie opis autorski: (PHOTON / FILM / SUPPORT) PRÓBUJESZ / PRZYPOMNIEĆ CZYJEŚ USTA / NORMAN L / 2017.
estymacja: 14 000 - 20 000 zł
estymacja: 14 000 - 20 000 zł
16 000 zł
Bartek BUCZEK (ur. 1987)
Lot No.316
Petroglif, 2018
olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. na odwrocie, l. g.: BUCZEK.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
4 000 zł
Magdalena STARSKA (1980)
Lot No.320
Macham Ci, 2018
olej, płótno; 120 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: Macham Ci / M. Starska 2018.
estymacja: 5 000 - 8 000 zł
estymacja: 5 000 - 8 000 zł
6 500 zł
Grupa THE KRASNALS
Lot No.321
Thomas Mann & Brigitte Bardot, z cyklu: Good Fellas, 2014
olej, płótno; 40 x 35 cm;
sygn. i opisana na odwrocie: „Thomas Mann, / Brigitte Bardot /” Good Fellas series / 2014 / The Krasnals / Whielki Krasnal;
estymacja: 6 000 - 11 000 zł
estymacja: 6 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Paulina TUSK (ur. 1992)
Lot No.324
Z cyklu: Iga, 2016/2017
olej, płótno; 200 x 100 cm;
sygn. p. d.: Paulina Tusk.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Paulina Tusk.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Paweł SKURSKI (ur. 1978)
Lot No.326
Dym, 2009
olej (technika własna), płótno; 80 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Dym" / Paweł Skurski 09.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Andrzej TOBIS (ur. 1970)
Lot No.329
W grupie, 2000
olej, płótno; 130 x 180 cm;
na odwrocie opis autorski: W GRUPIE / OL, / PŁ. / 130 x 180 / Tobis.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Paulina PIOR (ur. 1995)
Lot No.330
Krzesła / Chairs
akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. na krawędzi płótna: PURE.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 700 zł
Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)
Lot No.332
Widok Torunia, 1945 (obraz dwustronny)
olej, płótno; 61 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tymon 45;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł
sygn. i dat. p. d.: Tymon 45;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł
23 000 zł
Juliusz JONIAK (ur. 1925)
Lot No.334
Martwa natura z Cézannem, 2019
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Joniak 19,
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
MALARZE WARSZAWSKIEJ ASP, XX W.
Lot No.336
Słoneczniki, ok. 1952
olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: WANDA;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
sygn. na odwrocie: WANDA;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Zdzisław LACHUR (1920-2007)
Lot No.338
Scena żydowska, 1978
olej, płyta gipsowa; 57 x 71,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZLACHUR 78.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Lot No.341
Projekt plakatu do przedstawienia „Umarła klasa” na dziesięciolecie spektaklu, 1985
technika własna (kredka, flamaster), papier; 30 x 21 cm;
sygn. i opisany p. g.: CRICOT / KANTO / 1985 / 1975.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.342
Figura osiowa, 1961
tusz, gwasz, papier czarny; 23,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 61 / ... l. d. opisany: figure / ... (słabo czytelnie);
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
5 500 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.344
Głowa chłopca, 1941
węgiel, karton, 20, 5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1941 / S.Z;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.346
Akt dziewczyny z rozwianymi włosami
tusz czarny, piórko, papier; 20,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
dat. w kompozycji: 1961 (długopis, tusz niebieski), sygn. p. d.: SZ (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Tamara ŁEMPICKA (1898-1980)
Lot No.347
Akt z wiolonczelą
akwaforta, papier; 16,5 x 10 cm (wymiar kompozycji), 28,5 x 23,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. w odcisku: T. DE LEMPITZKI (w obrębie kompozycji,
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
28 000 zł