Richard PAULI (?) (1855-1892)
Lot No.1203
Popiersie kobiety
alabaster, brąz, marmur (podstawa); wys. 24 cm;
sygn. z tyłu: R. Pauli; Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
1205
Dziewczynka z kulą - odlew współczesny
brąz patynowany; wys. całkowita 40 cm;
Rzeźbiarz nieokreślony, polski, XX w. -według
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
José CARDONA (1878-1923)
Lot No.1207
Nosiwoda
brąz; wys. 39 cm;
sygn. na podstawie: J. Cardona; Francja, Paryż, k. XIX / pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Ron Liod SAUVAGE, XIX / XX w.
Lot No.1209
Diana z Gabies
brąz patynowany; wys. 35 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.1212
Seter ze zdobyczą
brąz patynowany, marmurowa podstawa; wys. całkowita 15,5 cm;
na podstawie fragment sygnatury: Lobo … (nieczytelne)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Alfred BARYE (1839-1882)
Lot No.1214
Pointer i bażant
brąz patynowany, wys. 23,5 cm, dł. 18 cm;
sygn. na podstawie: ALFRED. BARYE. FILS;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Otto POERTZEL (1876-1963)
Lot No.1216
Para bażantów
brąz patynowany, marmur; wys. 35 cm, dł. 79 cm, szer. 17 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Lot No.
1217
Para zakochanych
brąz patynowany, czarny marmur; wys. 35 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 500 zł
Autor nieokreślony, polski, XX w.
Lot No.1218
Chrystus Ukrzyżowany
drewno, drewno malowane; 101 x 59 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Rzeźbiarz nieokreślony, podhalański, 1 poł. XX w.
Lot No.1220
Płaskorzeźba - Góral z fajką
drewno, drewno czernione; wys. 24,5 cm, szer. 27 cm;
Polska, Podhale, 1945
estymacja: 900 - 1 200 zł
Polska, Podhale, 1945
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lot No.
601
Karafka ze złoceniami
szkło, przezroczyste, listra szmaragdowa, złocenia; wys. 19,5 cm (z korkiem);
Czechy?, Śląsk?, lata. 80 XIX w.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
602
Karafka z 12 szklaneczkami
szkło bezbarwne, przeźroczyste, malowane w srebrne pasy, srebro (Minerwa);
Francja, ok. poł. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Francja, ok. poł. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 400 zł
Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) w Berlinie
Lot No.603
Grupa figuralna: Nimfa z kozłem i puttem nalewającym z bulika
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 18 cm;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 1908.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Schierholz’sche Porzllanmanufaktur, Plaue
Lot No.605
Stolik porcelanowy z dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; stolik montowany na trzpień metalowy, wys. 69 cm;
Niemcy; XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Niemcy; XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Lot No.
607
Para amfor z miniaturami napoleońskimi i pejzażowymi
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe, wys. 41 cm;
Francja - wytwórnia nieokreślona (Paryż?), lata 1830-1860 lub kon. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
609
Beczułka na wino na słupku, z reliefem: bachanalia puttów
majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe; wys. beczułki 57 cm, wys. słupka 67 cm;
Niemcy - manufaktura nieokreślona, XIX/XX - pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 000 zł
Rudolf DITMAR (Ditmar’s Erben) Kunst-Tonwaren (zał. 1878) w Znaim
Lot No.610
Umywalka z ornamentem listwowo-kwiatowym
fajans (fajans delikatny), szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą, druk barwny;
wys. 46 cm, szer. 52 cm, głęb. ok. 43 cm; Austria (Morawy), lata ok. 1880-1919.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Manufaktura Porcelany A. W. Fr. KRISTER GmbH, Scheibe-Alsbach (zał. 1835)
Lot No.611
Zegar porcelanowy i dwa lichtarze, z mitologicznymi alegoriami miłości i alegoriami muzycznymi
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; zegar wys. 42 cm, lichtarze wys. 32-33 cm,
Niemcy (Turyngia), 1887-1905.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Niemcy (Turyngia), 1887-1905.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Lot No.
1602
Wazon
szkło w kolorze żółto-zielonym, szlifowane, złocone; wys. 26 cm;
Czechy, Karsbad, Moser, 2 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Fabryka Porcelany GIESCHE S.A. (Zakłady Porcelany „Bogucice”, d. Czuday)
Lot No.1604
Klęcząca kobieta z miseczką
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 13,5 cm;
Polska, Katowice - Bogucice, Fabryka Porcelany Giesche S.A., 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Porzellanfabrik VICTORIA SCHMIDT & Co. Karlsbad (zał. 1883)
Lot No.1606
Zestaw do ryb, z dekoracją rybami
porcelana, druk barwny naszkliwny, błękit naszkliwny (z natrysku);
Austria (Czechy), lata 1891-1918
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
1608
Wazon z dwoma pejzażami z wiatrakiem
fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 32,5 cm;
Holandia, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Holandia, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
1610
Duża patera IMARI
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne (dekoracja „mixte”), złocenia, średn. 61,7 cm;
Japonia, Arita?, XIX w. (okres Meiji ?, 1868-1912)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Lot No.
1612
Talerz dekoracyjny z motywem rajskich ptaków
porcelana (?), druk barwny, drobne skazy technologiczne - przesunięty raport;
wys. 5,4 cm, średn. 42 cm; Europa? - Anglia ? lub Chiny?, XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lot No.
1614
Grupa figuralna: para na huśtawce
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia, łańcuszek metalowy (sznur huśtawki),
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy? , XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Lot No.1616
Żyrandol porcelanowy 6-ramienny, z puttami z atrybutami i podwieszonymi szyszkami kwiatowymi
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; żyrandol zelektryfikowany; wys. całk. 90 cm;
Niemcy, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Niemcy, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget
Lot No.701
Patera secesyjna
plater cechowany; wys. 9 cm, szer. 38,5 cm, głęb. 25 cm.
Warszawa, 1896-1915.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Warszawa, 1896-1915.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
3 500 zł
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, wg projektu Julii Keilowej
Lot No.702
Cukiernica „Kula”
plater cechowany; wys. 12,5 cm, szer. 11,6 cm, głęb. 10,8 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
2 400 zł