NATALIA LL (ur. 1937)
Lot No.351
Śnienie, 1978 r.
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 17,8 x 13,2 cm;
opisany na odwrocie: Seans: Śnienie. Rejestracje oniryczne czas trwania 36 godzin, 1978 r.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 200 zł
Marek PIASECKI (1935-2011)
Lot No.352
Wąsaty, 1958
fotografia czarno-biała, eksperymentalna, technika mieszana, brom, papier barytowy; 17,5 x 11 cm;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Zygmunt RYTKA (1947-2018)
Lot No.354
Przestrzeń neuronowo -optyczna, 1994/2005
fotografia barwna, papier fotograficzny Kodak Endura Professional; 12,5 x 17,5 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: ZYGMUNT RYTKA (pieczęć) / "PRZESTRZEŃ NEURONOWO
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.355
Para sówek
brąz patynowany, kamień - otoczak;
16 x 7,5 x 5,5 cm, 15,5 x 8 x 5 cm;
estymacja: 3 800 - 4 500 zł
estymacja: 3 800 - 4 500 zł
4 500 zł
GABRIEL RECHOWICZ (1920-2010)
Lot No.1301
Projekt malarski dla placówki Orbis Lot
technika własna, olej, papier; 29 x 56 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Jacek MARKUNAS (1952-2005)
Lot No.1303
Akt
pastel, papier blado-różowy; 42 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: MARKUNAS 2003 (ołówkiem).
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)
Lot No.1305
Kompozycja nr 1, lata 70./80. XX w.
technika własna graficzna, papier; 42 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: St. Borysowski (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Janusz KARWACKI (ur. 1940)
Lot No.1307
Zwrotnik Motyla, 1975
akwatinta, papier; 23,5 x 24,5 cm ( odcisk płyty) 26 x 26 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany, dat. i sygn. pod ryciną: epr. d’art. ’75, "Zwro
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (ur. 1926)
Lot No.1309
Turgieniew, Don Kichot i Prometeusz,1976
akwaforta, akwatinta barwna, papier; 71 x 56 cm (wymiar arkusza)62 x 47,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Leon ŚLIWIŃSKI (1916-2001)
Lot No.1311
Para grafik
1. Martwa natura - monovetrotypia, papier zamontowany u góry do kartonu, 54,8 x 42 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. l. d.: LeŚli / 66 Wien (w kompozycji);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Magdalena GINTOWT-JUCHNIEWICZ (ur. 1976)
Lot No.1313
Japoński, 2005
cyjanotypia, papier; 41 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Japoński" 1/3 M. Gintowt-Juchniewicz 2005 r. (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
600 zł
EDWARD DWURNIK (1943-2018)
Lot No.1315
Łódź, 2002
grafika artystyczna barwna, papier;
34,5 x 44,5 cm (wymiar kompozycji),
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
1 500 zł
ZDZISŁAW KŁOSIŃSKI (1918-1982)
Lot No.1317
Pod krzyżem, 1977
olej, deska, 39,5 x 28,7 cm;
sygn. p. d.: Z. KŁOSIŃSKI 77
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. p. d.: Z. KŁOSIŃSKI 77
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Władysław FILIPIAK (1908-1976)
Lot No.1319
Złociste słoneczniki, 1975
olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, na płótnie: Wł. Filipiak / 1975 r; oraz na krośnie malarskim: Wł. Filipiak; na odwrocie nalepka wystawowa w
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Włodzimierz BARTOSZEWICZ (1899-1983)
Lot No.1321
Bez tytułu
olej, płótno; 54 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WBartoszewicz / 1961.
estymacja: 4 800 - 6 400 zł
estymacja: 4 800 - 6 400 zł
HENRYK KRYCH (1905-1980)
Lot No.1323
Zimowy pejzaż
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
sygn. p. d.: H. KRYCH;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Paweł Korab KOWALSKI (ur. 1974)
Lot No.401
Improvisus # 029, 2019
akryl, płótno; 100 x 200 cm;
opisane na odwrocie: 2019 / PK (monogram wiązany) / PAWEŁ KORAB KOWALSKI / "IMPROVISUS # 029" / ACRYLIC ON CANVAS / 100 x 200 CM.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
5 000 zł
Krzysztof KIWERSKI (ur. 1948)
Lot No.402
Martwa natura C, 2013
akryl, płótno; 100 x 130 cm;
na odwrocie opis autorski: KRZYSZTOF KIWERSKI / „MARTWA NATURA C” / 130 X 100
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Joanna RATAJCZAK-KUROWICKA (ur. 1972)
Lot No.404
Help, z cyklu: Rzeczy ubogie, 2019
technika własna, płótno, sklejka; 63 x 63 cm (wymiar całości w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. l. d.: J. Ratajczak 19;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Aleksandra FARQUE-NAGIĘĆ (ur. 1979)
Lot No.406
III, z cyklu: Gwiazdy, 2017
olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: NAGIĘĆ (wydrapane w masie malarskiej);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Jacek DALIBOR (ur. 1968)
Lot No.408
Bez tytułu, 2014
kryl, płótno; 100 x 130 cm; sygn. dat. i opisany na odwrocie: JACEK DALIBOR / AKRYL 130 x 100 / 2014.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Juliusz MARWEG (ur. 1952)
Lot No.410
Bez tytułu, 2007
olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: JULIUSZ MARWEG 2007.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Grupa TWOŻYWO (rok powstania: 1995)
Lot No.412
Zwykły, 2017
baner ręcznie wykonany (szablon, akryl); ok. 150 x 150 cm (nieregularny arkusz płótna);
sygn. i dat. na krawędzi: twożywo 2007.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Lot No.
501
Fotel wypoczynkowy „BZYK”
o opływowym kształcie, balonowego oparcia przechodzącego w sercowate siedzenie, w pełni tapicerowany przeszywaną skórą, z możliwością odchylenia całego fotela n
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
2 200 zł
Lot No.
503
Barek w stylu art déco
z serii tzw. mebli kolorowych, buczyna; 71,2 x 65 x 40,5 cm; Warszawa, ok. 1930.
Barek z dwoma tacami malowanymi na kolor ciemnopomarańczowy spiętymi czerniony
estymacja: 2 400 - 3 400 zł
estymacja: 2 400 - 3 400 zł
1 500 zł