Hrabia Stanisław Kazimierz KOSSAKOWSKI (1837--1905), Atelier: WOJTKUSZKI
Lot No.1
Kolekcja 60 fotografii, 1894-1905
3 fotografie portretowe autora, 12 zdjęć z Warszawy, duży format - 7 fotografii,
34 zdjęcia - portrety i sceny pałacowe z Wojtkuszki-Litwa; 4 fotografie -varia
estymacja: 70 000 - 90 000 zł
estymacja: 70 000 - 90 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.2
Studium górala i konia, 1877
akwarela, ołówek, papier; 12,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: WKossak / 1877 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
6 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.3
Widok na kościół
akwarela, papier; 21 x 15 cm;
u dołu napis autorski: DO CNZAWSIPOLRUSYTASEŁO;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
4 700 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.5
Widok na kościół Paulinów na Nowym Mieście w Warszawie
olej, płótno; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Erno ERB (1878-1943)
Lot No.6
Lwów - Widok na Katedrę Łacińską
pastel, papier brązowy, żeberkowy; 50 x 36 cm;
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
3 500 zł
Józef GURANOWSKI (1852-1922)
Lot No.9
Pejzaż z rozlewiskiem
olej, płótno; 80 x 143 cm;
sygn. p. d.: J.Guranowski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: J.Guranowski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)
Lot No.13
Góral, ok. 1920
olej, tektura; 42 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Szczygliński (ryta w suchej farbie).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.14
Góralka
pastel, tektura; 52 x 36 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
3 500 zł
Henryk GOTLIB (1890-1966)
Lot No.16
Samotne drzewo
olej, tektura; 60,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: GOTLIB;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.18
Cowboy, 1927
olej, sklejka; 63 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1927;
estymacja: 21 000 - 27 000 zł
estymacja: 21 000 - 27 000 zł
Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Lot No.19
Martwa natura z jabłkami
olej, płótno; 39 x 43 cm;
sygn. p. d.: z. pronaszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: z. pronaszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 200 zł
Julia GIŻYCKA-BEREZOWSKA (1880-1976)
Lot No.20
Martwa natura - Owoce, ok. 1937
olej, płótno; 54 x 113 cm;
sygn. p. d.: Giżycka Berezowska;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.22
Maki ogrodowe
olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: aKarpiński;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)
Lot No.23
Martwa natura z kwiatami i truskawkami, ok. 1924
olej, sklejka; 51 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: Maurycy Trębacz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: Maurycy Trębacz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.25
Potok zimą, 1909
olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.28
Zatoka Pucka, ok. 1930
olej, tektura; 34 x 48,5 cm;
na odwrocie opis autorski: STANISŁAW KAMOCKI / "Z. PUCKA"
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Grzegorz MENDOLY (1898-1966)
Lot No.31
Akt, 1936
olej, płótno; 120 x 99 cm;
sygn. i dat. p. g. : G. Mendoly / 1936;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)
Lot No.34
Owoce
olej, sklejka; 59,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Jabłoński;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.37
Drzewo
olej, tektura; 32,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: Kamocki (przetarte).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Iwan TRUSZ (1869-1940)
Lot No.38
Wzburzone morze o zachodzie słońca
olej, sklejka; 69 x 99 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
12 000 zł
Andrzej Jerzy MNISZECH (1823-1905)
Lot No.40
Portret mężczyzny w kryzie, 1888
olej, deska; 100,5 x 61 cm;
napis l. d.: 18 AM (monogram wiązany) 88
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
15 000 zł
Wojciech GERSON (1831-1901)
Lot No.42
Głowa młodego mężczyzny - Studium - Głowa męska, ok. 1880
olej, płótno naklejone na tekturę; 38,8 x 28,8 cm;
sygn. p. d.: WG (inicjał wiązany);
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
45 000 zł
Morten Thrane BRÜNNICH (1805-1861)
Lot No.43
Portret młodej kobiety, 1853
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. po środku, pod uniesioną ręką portretowanej: M. Bru¨nnich / AP. 1853.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Jan Ksawery KANIEWSKI (1805-1867)
Lot No.45
Portret oficera carskiego - Księcia Mihaiła Gorczakowa, 1860
olej, płótno dublowane; 98 x 78 cm;
sygn. i dat p. d.: Kaniewski 1860.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
50 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.
Lot No.46
Św. Anna Samotrzeć
olej, płótno; 75,5 x 99 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł