Lot No.
1712
Puderniczka z herbami Korczak i Lubicz
srebro próby 3 cechowane, złoto, złocenia; waga 122 g. (bez lusterka)
Warszawa, ok. 1922
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Warszawa, ok. 1922
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Adie Brothers
Lot No.1714
Pudełko z herbem Dołęga
srebro próby 925 cechowane (cechy mocno przetarte), emalia;
Birmingham, lata 20. - 30.XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
1716
Patena (diskos) do liturgii prawosławnej
srebro złocone próby 84 cechowane, średnica 13 cm; waga 128 g.
Moskwa, 1828
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Moskwa, 1828
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
1718
Pojemnik cylindryczny
srebro złocone niecechowane, wys. 4,5 cm, szer. 4,5 cm; waga 68 g
Polska, lata 70.-80. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Polska, lata 70.-80. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
1720
Papierośnica lub wizytownik z herbem Zaremba
srebro częściowo złocone (cechy nieczytelne)
Polska?, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Polska?, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 200 zł
Firma Jana Pogorzelskiego
Lot No.1722
Kubek
srebro próby 84 cechowane; wys. 8,5 cm; średnica 6,5 cm; waga 88 g.
Warszawa, 1893
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Warszawa, 1893
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Lot No.
1724
Miniaturowe imbryk i dzbanek
złoto, emalia barwna (na dzbanku nieczytelne cechy, na imbryku brak);
Austria?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 300 zł
Austria?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 300 zł
Lot No.
1726
Tabakierka
srebro złocone próby 84 cechowane; waga 90 g.
sygn.: EC, Wilno, złotnik E. Chabas, 1855
estymacja: 2 500 - 2 900 zł
estymacja: 2 500 - 2 900 zł
Tiffany & Co
Lot No.1728
Bransoletka
srebro próby 925; dł. ok. 20 cm; waga 32 g.
Nowy Jork, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
Nowy Jork, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
Lot No.
1730
Plakietka z herbem Abdank
srebro niecechowane; wys. 6,5 cm, szer. 5 cm;
Polska, 2 ćw. XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Polska, 2 ćw. XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
802
Brosza biedermeier
masa całkowita 5.390 g.
Wyrób wykonany w Europie Środkowej, ok. 1860 r.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Lot No.
804
Broszka z koralem
złoto pr. 0.583, masa całkowita 13.190 g.
Wyrób wykonany w Warszawie, w latach 1950-60.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Lot No.
806
Kolczyki z diamentami
białe złoto pr. 0.750, platyna pr. 0.950,
masa całkowita 7.790 g.
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
masa całkowita 7.790 g.
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
Lot No.
808
Bransoleta art-deco
platyna pr. 0.950, masa całkowita 28.300 g.
Wyrób wykonany ręcznie w latach 1910-20.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Shakespeare William
Lot No.810
Dzieła dramatyczne
Wydanie ilustrowane, ozdobione 545 drzeworytami;
T. 1-3 komplet Warszawa 1875-1877.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 300 zł
E. BRIETZE - zakład introligatorsko-złotniczy
Lot No.812
Teka z herbem Pilawa hrabiów Potockich
drewno, tektura, plusz czerwony, błękitna mora, mosiądz złocony, grawerowany, emalia, złocenia;
31,5 x 37 x 8,3 cm. Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Lot No.
813
Tłok pieczętny z herbem Jelita hrabiów Zamoyskich
brąz złocony i patynowany; średnica pola 1,3 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
18 000 zł
Lot No.
814
Tłok pieczętny z herbem Szreniawa książąt Lubomirskich
srebro, agat pasiasty; pole 1,2 x 1 cm;
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
9 000 zł
Lot No.
815
Gotycki tłok pieczętny do laku
brąz; 4,2 x 2,7 cm.
Polska?; XV w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Polska?; XV w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
2 500 zł
Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY
Lot No.816
Para lichtarzyków secesyjnych
brąz patynowany; wys. 18,5 cm, szer. 8,2 cm;
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Lot No.
818
Ikona - Zwiastowanie
tempera na desce, złocenie na pulment; 76,5 x 38 x 5,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Lot No.
820
Dzwon z Nysy, poświęcony Świętej Rodzinie
spiż, żelazo; wys. 27 cm, średnica 27 cm, dł. serca 27 cm.
Nysa, 1751
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Nysa, 1751
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Lot No.
822
Zegar szafkowy typu „religieuse”, z konsolą
dąb czerniony, heban, brąz złocony, plusz, markieteria - szylkret, mosiądz, cyna; szkło, stal;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Zegarmistrz HENRI JACOT (1796-1867, zał. warsztatu 1820)
Lot No.824
Zegar podróżny, z repetierem i budzikiem
brąz złocony, szkło fazowane, emalia; wys. z antabką 17,5 cm, szer. 9,8 cm;
Francja, Paryż, Rue Montmorency, ok. poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Lot No.
826
Lampa podłogowa, art déco
drewno (mahoń), metal niklowany, szkło mleczne, prasowane, matowane; wys. 173 cm,
podstawa 34 x 34 cm, średnica klosza 40 cm. Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
3 200 zł
Lot No.
828
Lustro ścienne, owalne, neoklasyczne
drewno, gipsatura, złocenie, tafla lustrzana; wys. 92 cm, szer. 100 cm, głęb. 4,5 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł