Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)
Lot No.1
Wenus Kapitolińska - studium akademickie, 1882
ołówek, papier; 86 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Olga Boznańska / 7. June / 1882.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Artur GROTTGER (1837-1867)
Lot No.3
Przysięga, 1867
ołówek, papier jasnobrązowy; 39,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AG (monogram wiązany) / w Paryżu 1867-;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.4
Czytająca list
olej, tektura; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
5 500 zł
Zygmunt LANDAU (1898-1962)
Lot No.5
Wnętrze
olej, tektura fakturowana; 30 x 41 cm;
sygn. p. d.: Landau;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: Landau;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 700 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.7
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. g.: W. D. Terlikowsky.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Joachim WEINGART (1895-1942)
Lot No.9
Kwiaty w wazonie
olej, płótno, 60 x 46 cm;
sygn. p. g.: Weingart
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
sygn. p. g.: Weingart
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Henryk EPSTEIN (1890-1944)
Lot No.11
Na wybrzeżu
akwarela, ołówek, papier; 33 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Eptein (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Lot No.13
Martwa natura z melonem, ok. 1930
olej, płótno; 31 x 45 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
15 000 zł
Henryk BERLEWI (1894-1967)
Lot No.15
Ewa
olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: 1950 / HB (monogram) opleciony wężem
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)
Lot No.17
Pędzący zaprzęg
olej, sklejka; 17,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I Zygmuntowicz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: I Zygmuntowicz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Michał BYLINA (1904-1982)
Lot No.19
Bitwa pod Brodami i Beresteczkiem 29 lipca - 3 sierpnia 1920 roku, 1934
olej, płótno; 85,5 x 120,5 cm;
sygn. p. d.: M. BYLINA 34.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
sygn. p. d.: M. BYLINA 34.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
15 000 zł
Lot No.21
Próba konia, ok. 1925
olej, płótno; 68 x 116,5 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz.
estymacja: 32 000 - 40 000 zł
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz.
estymacja: 32 000 - 40 000 zł
29 000 zł
Lot No.23
Zaprzęg
olej, tektura; 28 x 36 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.25
Widok na Tatry, 1932
olej, płótno; 61 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1932.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Lot No.26
Dworek, ok. 1925
olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
7 000 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Lot No.27
Nokturn z chatą i ulami, ok. 1906
olej, tektura; 27 x 35 cm;
na odwrocie nalepka z napisem: 76 mak/ (…) 18;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
25 000 zł
Max F. RICHTER-REICH (1896-1950)
Lot No.28
Targ kwiatowy w Amsterdamie
olej, płyta pilśniowa: 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: F.M. RICHTER-REICH.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.29
Przekupki na targu
olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. l. d.: E Erb.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.30
Satyr, 1927
olej, tektura; 68 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1927;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
27 000 zł
Roman Jarosław HEGER (1909-1993)
Lot No.31
Akt kobiecy leżący
olej, płótno; 89 x 117 cm;
na odwrocie, na płótnie napis oraz kartka papieru z potwierdzeniem autentyczności
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Lot No.33
Akt leżącej modelki
olej, płótno; 46 x 74,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.35
Autoportret, 1953-1954
olej, płótno; 77 x 62 cm;
na odwrocie na blejtramie u dołu napisy inwentaryzacyjne: St.Cz. / inw. / 253
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Jan CIĄGLIŃSKI (1858-1913)
Lot No.37
Chłopczyk z pieskiem - Przyjaciele, 1888
olej, płótno dublowane (wosk); 68 x 52 cm;
dedykacja wraz z sygnaturą i datą l. g.: Kochanej Bratowej / JCiągliński / 1888 r.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
10 000 zł
Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)
Lot No.39
Modlitwa, 1924
olej, płótno dublowane (wosk); 72 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Zawadzki 1924 r.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.41
Ulica arabska
olej, sklejka; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Laszenko.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: A. Laszenko.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
4 000 zł
Lot No.43
Poranek nad kalwaryjskimi polami, ok. 1920
olej, płótno; 35 x 42 cm;
sygn. l. d.: WW;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
sygn. l. d.: WW;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
15 000 zł
Lot No.45
Strumyk leśny, 1932
olej, płótno; 70 x 101 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewcz 1932;
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
Lot No.47
Eugenia z Kaczkowskich Trylska
olej, płótno dublowane (wosk); 105 x 69 cm;
sygn. p. d.: St. Zawadzki;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: St. Zawadzki;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł