Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)
Lot No.1
W podolskim miasteczku, ok. 1904
kredka, węgiel, papier; 41 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
5 600 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.2
Panorama miasta
gwasz, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis: KRAKORWSIMIASTOROSYTASEŁO;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
3 800 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)
Lot No.3
Główka dziecka
ołówek, papier; 16 x 20 cm;
sygn. u dołu po środku: SW (monogram wiązany);
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
24 000 zł
Artur GROTTGER (1837-1867)
Lot No.4
Szkice ust
ołówek, papier; 27,8 x 40 cm;
u dołu napis na naklejonym kartonie
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 600 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.6
Portret męski, 1917
ołówek, papier; 15 x 11 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B.R.-J. 1917.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Lot No.7
Na polu
kredka, węgiel, papier; 70,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)
Lot No.8
Gęsiarka z dzieckiem, 1914
akwarela, papier naklejony na tekturę; 32,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: Kozakiewicz 914;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. l. d.: Kozakiewicz 914;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 600 zł
Lot No.9
Aneri - żona artysty przy pracy, 1912
akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 700 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Lot No.11
Dom w Positano
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)
Lot No.12
Układając bukiet
olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. l. g.: Jabłoński.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. l. g.: Jabłoński.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 800 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.13
Matka Boża z Dzieciątkiem, 1932
olej, sklejka; 99 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. STRYJEŃSKA 1932;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
38 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.14
Lwów z budynkiem Opery
pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowy naklejony na tekturę;
46,5 x 64,5 cm; sygn. l. d.: E Erb.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
6 000 zł
Leopold GOTTLIEB (1879-1934)
Lot No.15
Nadmorskie miasteczko
tusz, akwarela, papier naklejony na sklejkę; 20 x 25 cm;
sygn. p. d. l. gottlieb.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. p. d. l. gottlieb.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
5 000 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Lot No.16
Matka z dzieckiem
ołówek, węgiel, akwarela, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tade / Makowski.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł
sygn. l. d.: Tade / Makowski.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł
77 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.17
Strzelec konny prowadzi wierzchowca, 1940
olej, tektura; 38 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak. / 1940.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
8 700 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.18
Przybyli ułani, 1935
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1935.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
8 000 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.20
Studia głów młodzieńca i dziewczynki - Typy krakowskie
akwarela, ołówek, papier; 29,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Fałat.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
sygn. p. d.: Fałat.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.23
Pejzaż z Bogówki
olej, tektura, 33 x 39 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / Zakopane Bogówka 1925
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
8 500 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Lot No.26
Portret legionisty - szkic, ok. 1915
akwarela, papier; 77 x 59 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.28
Sowa, 1903
pastel, papier naklejony na tekturę; 71 x 46,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: LWyczół / 1903.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł
estymacja: 80 000 - 90 000 zł
77 000 zł
Izrael Abramowicz PASS (1868-1935)
Lot No.29
Portret kobiety w karocy
olej, płótno; 80 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: I. Pass / 1914. (cyrylicą; w sygnaturze, na końcu twardy znak);
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)
Lot No.32
Pejzaż z miasteczkiem w dali
olej, płótno; 60,5 x 82 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: H. Rudzka C.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.35
Martwa natura z kwiatami i owocami, 1934
gwasz, karton; 65,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichul / 34.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
8 500 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.38
Róże
olej, tektura; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
sygn. p. d.: a. Karpiński.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
13 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.44
Potok zimą, 1909
olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Nikolaj Aleksandrowicz JAROSZENKO (1846-1898)
Lot No.45
Motyw z Jerozolimy, 1896
olej, tektura; 22 x 27 cm;
sygn. p. d.: A. Jaroszenko (cyrylicą) / 22/ V/ 96.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
33 000 zł
Lot No.47
Kobieta na schodach
olej, płótno naklejone na tekturę; 56 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
8 000 zł